Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZagłosuj na "Cuda Polski". Odkryj tajemnice najgłębszej trasy turystycznej

Zagłosuj na "Cuda Polski". Odkryj tajemnice najgłębszej trasy turystycznej

Dodano:
Zagłosuj na "Cuda Polski". Odkryj tajemnice najgłębszej trasy turystycznej
Kłodawa

Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna to jedna z tych atrakcji turystycznych w Polsce, które zachwycają swoją unikalnością. Nominacja do tytułu „Cuda Polski 2024” przez National Geographic Traveler podkreśla jej znaczenie.

- Nominacja jest dla nas wielkim wyróżnieniem – czytamy na stronie, która prezentuje atrakcje Kopalni Soli w Kłodawie. To także zachęta do oddawana głosów.

Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna to najgłębiej położone solne atrakcje w Polsce, jak i czynne przedsiębiorstwo górnicze, będące największym dostawcą soli kamiennej. Możliwe jest tam zwiedzenie ogromnych przestrzeni, ale także podejrzenie pracy białych górników. Przy okazji tej nominacji przypominamy materiał Szybem w głębiny. Podziemna wyprawa do krainy soli z fascynującej trasy, którą mogliśmy zobaczyć przy okazji górniczego święta - Barbórki.

Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna to 20 mln m3 pustek poeksploatacyjnych, 400 km komór, chodników i przekopów. A to wszystko zlokalizowane 600 metrów pod ziemią. Zjazd windą z prędkością 6 m/s gwarantuje niezapomniane wrażenia. Głosowanie na „Cuda Polski” trwa do 5 czerwca br. TUTAJ można oddać głos. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole