Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plWiadomościTaksówka dla seniora i ożywienie bulwarów. PiS kończy prezentację programu

Taksówka dla seniora i ożywienie bulwarów. PiS kończy prezentację programu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Taksówka dla seniora i ożywienie bulwarów. PiS kończy prezentację programu
Wybory

Dwa ostatnie bloki programowe zaprezentował we wtorek kandydat PiS na prezydenta Konina Robert Popkowski. Tym razem przedstawił ofertę dla osób młodych i seniorów.

Osiem ostatnich punktów programowych zaprezentował podczas wtorkowej konferencji prasowej kandydat PiS na prezydenta Konina Robert Popkowski. Bloki „Konin miastem dla młodych” i „Konin miastem sprawiedliwości i szacunku wobec każdego człowieka” zawierają ofertę dla osób młodych i seniorów.

Mieszkania w hotelu Konin i ożywione bulwary

Popkowski ocenił, że Konin będzie mógł zaoferować młodym osobom pracę i godne zarobki, gdy powstanie tu elektrownia jądrowa. Na bazę mieszkaniową dla młodych chciałby przerobić hotel Konin. Jego mieszkańcy mieliby płacić tylko podstawowe koszty utrzymania mieszkania. – Będzie przydział takiego mieszkania na pięć lat pod warunkiem, że [młode osoby – przyp. red.] zostaną tu po studiach, stworzą nowe miejsce pracy lub zaczną pracować w zakładach technologicznie wysoko rozwiniętych – wyjaśnił.

Ofertę aktywności poza pracą miałyby być „ożywione bulwary”. W jaki sposób to zrobić? Organizować na nich różne imprezy. – Chcielibyśmy, żeby to były wydarzenia cykliczne. Mamy mnóstwo zespołów, które mogłyby się pokazywać w okresie wiosenno-letnim, kiedy to życie może tętnić – powiedział kandydat PiS. Na starówce miałyby również powstać małe lokale gastronomiczne, a na wyspie Pociejewo – termy objęte kartą mieszkańca.

Co dla seniorów?

Dla starszych osób Popkowski chciałby uruchomienia „taksówki dla seniora”. Takie rozwiązanie funkcjonuje np. w Poznaniu. Starsze lub schorowane osoby mogą zamówić dowóz oferowany przez miasto, np. do lekarza, czy urzędu. – Z pewnością jest to forma spłacenia długu wobec osób, które przez wiele lat pracowały dla naszej gminy. Jest to przejaw sprawiedliwości społecznej – powiedział Zenon Chojnacki, kandydat PiS do Rady Miasta Konina.

Ofertę dla seniorów miałyby również mieć świetlice środowiskowe. Dzięki nim osoby starsze mogłyby mieć kontakt z dziećmi i młodzieżą, które już teraz korzystają z zajęć w takich świetlicach. – Sam MOPR w Koninie nie może wyłącznie brać na swoje barki dbania o osoby starsze – ocenił Popkowski.

Kandydat PiS zaproponował też wyrównanie czynszów dla lokatorów mieszkań MTBS, które według niego są niesprawiedliwie zróżnicowane oraz możliwość wykupu tego typu lokali.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole