Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTerytorialsi będą przysięgać na placu Wolności. Są utrudnienia w ruchu

Terytorialsi będą przysięgać na placu Wolności. Są utrudnienia w ruchu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Terytorialsi będą przysięgać na placu Wolności. Są utrudnienia w ruchu
Wojsko

O godz. 12.00 w sobotę przysięgę wojskową na placu Wolności złoży 50 rekrutów 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Już dziś na starówce występują utrudnienia w ruchu.

Uroczystość zaplanowana jest na sobotę o godz. 12.00. W przysiędze, oprócz rekrutów, którzy będą ją składać, wezmą udział: wojskowa orkiestra, kompania honorowa, klasy mundurowe ZS CKU oraz ZS im. M. Kopernika w Koninie. Swoje stoisko wystawi Wojskowe Centrum Rekrutacji w Koninie, a na wszystkich czekać będzie grochówka.

Przysięga wojskowa, którą złożą rekruci, to zwieńczenie ich szkolenia. W czwartek w Dolaszewie przyszli terytorialsi zdali egzamin z pętli taktycznej. To podsumowanie umiejętności, jakie kandydaci na żołnierzy muszą nabyć podczas szesnastodniowego szkolenia podstawowego. – Podczas egzaminu instruktorzy sprawdzają rekrutów m.in. pod kątem umiejętności strzeleckich, reakcji na kontakt ogniowy, nawigacji w terenie czy ewakuacji rannego z pola walki – informuje ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska z 12 WBOT.

W związku z uroczystością utrudnień muszą spodziewać się kierowcy jeżdżący po starówce. Już dziś wyłączone z ruchu zostały ul. Krótka i ul. 3 Maja (od skrzyżowania z ul. Kościelną), a także plac Wolności. Nie można tam również parkować pojazdów. Ruch przywrócony zostanie po uroczystościach w sobotę.

fot. 12 WBOT

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole