Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTo było zaskoczenie. Zwierzę przyszło na świat w dramatycznych okolicznościach

To było zaskoczenie. Zwierzę przyszło na świat w dramatycznych okolicznościach

Dodano:
To było zaskoczenie. Zwierzę przyszło na świat w dramatycznych okolicznościach
Koło

Heroiczna akcja ratunkowa w Kole. Tragiczny los łosia i nadzieja dla jego potomstwa.

W nocy z 15 na 16 maja, w Kole przy ul. Kasprowicza, rozegrało się poruszające wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci uczestników akcji ratunkowej. Strażacy z KP PSP oraz OSP Koło nad Wartą, wspierani przez policję, przedstawicieli zarządzania kryzysowego i lekarza weterynarii, zostali wezwani do nietypowego zdarzenia.

Dramat rozpoczął się, gdy dorosła samica łosia znalazła się w tragicznej sytuacji, zawieszona na ogrodzeniu jednej z posesji. Niestety, mimo intensywnych starań służb, ciężko ranna klępa w ciąży, nie przeżyła. Jednakże udało się uratować jej maleńkiego potomka, który przyszedł na świat podczas akcji. Z pełnym zaangażowaniem, maluszkiem zajęli się strażacy i pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Następnie zwierzak został przewieziony do specjalistycznego ośrodka w Nadleśnictwie Grodziec, dedykowanego ochronie dzikich zwierząt. Iskierka - tak nazwali malucha jego ratownicy. 

To wydarzenie przypomina o potrzebie współistnienia i wzajemnego szacunku między ludźmi a dziką przyrodą, która często znajduje się niebezpiecznie blisko naszych domostw. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym służbom za ich postawę. Dzięki ich wysiłkom młody łoś ma szansę na nowy początek w bezpiecznym środowisku, gdzie będzie mógł dorastać pod opieką specjalistów.

Źródło: OSP Koło nad Wartą 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole