Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTo hit tegorocznych wakacji w mieście! Wystarczyło otworzyć okno

To hit tegorocznych wakacji w mieście! Wystarczyło otworzyć okno

Dodano:
To hit tegorocznych wakacji w mieście! Wystarczyło otworzyć okno
kultura

Mieszkańcy Konina nie zawiedli podczas plenerowych spektakli. „Otwórz okno na kulturę” to hit tegorocznych wakacji w mieście.

Przedstawieniem dla dzieci, nie można zapominać o tej żywiołowej publiczności, zakończył się Festiwal Teatrów „Otwórz okno na kulturę”. W zeszłym roku konińska publiczność, być może powodu pandemii, powoli i nieśmiało otwierała się na plenerowy teatr, aby w tej edycji pójść na całość. W lipcowe popołudnia i wieczory mieliśmy w Koninie przegląd form teatralnych: od szczudlarzy z Afryki, przez eksperyment hiszpańskiego artysty, po wystawny spektakl, pełen rekwizytów w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa, aż po „Cmok. Smok” Teatru Scena 96 z Warszawy, który w parku miejskim zamknął tegoroczny festiwal.

Jeszcze w sobotę na parkingu przed amfiteatrem byliśmy świadkami, zrobionego z rozmachem scenograficznym i aktorskim, spektaklu "Zapach czasu" krakowskiego zespołu. To jedna z najbardziej spektakularnych plenerowych inscenizacji Jerzego Zonia, z muzyką Czajkowskiego, przywołująca zaczarowany, wypełniony nadziejami i lękami świat dzieciństwa, inspirowany biografią reżysera oraz twórczością Gabriela Garcii Márqueza, Hugo Clausa i Emila Zegadłowicza. Odnotowaliśmy nawet lokalny akcent w tym przedstawieniu, a mianowicie udział grupy uczniów II LO w Koninie, którzy wystąpili jako czarne ptaki. Na finał wjechał samochód Citroen z 1931 roku, własność pana Tadeusza z Goliny, który dopełnił wrażeń. Po spektaklach, można było się sfotografować w kulturalnym okienku, na pamiątkę. 

Wszystkie przedstawienia były bowiem z najwyższej półki. Ich wszechstronność i różnorodność pokazała utalentowanych, twórczych ludzi, pełnych pasji i umiejętności. A odbiorcy przyjęli ich z otwartymi sercami, umysłami, z ciekawością i podziwem. Pozostało czekać na kolejną letnią edycję. A poprzeczka została wysoko postawiona. 

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole