Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTo nie Rio de Janeiro, ale warto uczcić koniec karnawału

To nie Rio de Janeiro, ale warto uczcić koniec karnawału

Dodano: , Żródło: LM.pl
To nie Rio de Janeiro, ale warto uczcić koniec karnawału
dyżur

Ostatki, śledzik, czy podkoziołek? Jak nazywacie ostatni dzień karnawału i jak planujecie go spędzić? Niech to będzie udany wtorek!

No to koniec bali, hucznych imprez i potańcówek. Jutro środa popielcowa, a więc początek wielkiego postu. Praktykujecie, czy nie to jednak taki obyczaj w Polsce istnieje i nic na to nie poradzimy. Mnie tam akurat ani ostatki, ani post jakoś nie emocjonuje. Pewnie dlatego, że imprezowanie już daleko za mną i nie tęsknię. Ale tym, którzy nie mają jeszcze planów na wieczór podpowiadam, że o godz. 19:00 warto wybrać się do Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Tam wydarzenie związane z Walentynkami „Dawnych wspomnień czar…”, a na scenie pojawią się Wojownicy Światła i muzycy wykonujący przeboje The Beatles.

Nie przesadzajcie zbytnio z tymi ostatkami, bo przypominam, że jutrzejsze Walentynki mogą być kiepskie. Kwiaty na przeprosiny, zamiast z okazji? Słabo. Do święta zakochanych też mam dystans, ale nie będę się na ten temat dzisiaj rozwodzić. Może tylko podrzucę, że dzisiaj (zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych) Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy i Światowy Dzień Radia.

Na drogach miasta i powiatu konińskiego bezpiecznie. Pogoda będzie w kratkę. Temperatura wynosić będzie około sześciu stopni powyżej zera, ale meteorolodzy przewidują czasem słońce, a czasem deszcz. Dzień będzie trwał 9 godzin i 46 minut, a do końca astronomicznej zimy pozostało 35 dni.

Jestem do Waszej dyspozycji do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e- mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole