Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTop Dance również dla dorosłych. Chcą spełniać marzenia

Top Dance również dla dorosłych. Chcą spełniać marzenia

Dodano:
Top Dance również dla dorosłych. Chcą spełniać marzenia
Taniec

Grupa Top Dance 31+ działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie od kilku miesięcy. Nie było problemów z chętnymi. Do pełnego układu brakuje panów. 

Grupa składa się między innymi z rodziców młodych tancerzy, ale nie tylko. - Zajęcia mają taką samą formę, jaką proponujemy młodszym uczestnikom, czyli technika jazzowa, trochę tańca współczesnego, akrobatyki. Obracamy się w tych samych stylistykach co dzieci i młodzież – mówi Agnieszka Łapaj-Lewandowska, instruktorka Top Dance. – A trzydzieści jeden plus dlatego, że taka kategoria wiekowa jest narzucona przez federację i funkcjonuje na turniejach tańca. Ja też jestem w tej kategorii, dlatego zdecydowałam się poprowadzić ten zespół. 

W Młodzieżowym Dom Kultury w Koninie działa dwanaście grup tanecznych. Od dziewięciolatków do dorosłych. Ponad 250 osób. Zespół Top Dance ma w tym roku swoje dziesięciolecie i wszystkie grupy chciałyby się zaprezentować przy tej okazji. Zajęcia dla dorosłych prowadzi Agnieszka Łapaj-Lewandowska i narzeka trochę na niedobór panów. Jak na razie jest tylko jeden chętny. - Ogólnie nie mamy już w grupie wolnych miejsc, ale dla panów się znajdą – zachęca instruktorka.   

- Lubię tańczyć, nawet jak sprzątam i chciałem gdzieś się wyszaleć. Mogę się tutaj spełniać – mówi ten jedyny i zachęca innych do udziału.   

Obecnie grupa liczy 26 osób. Nadal jest zainteresowanie. Dlatego powstała lista rezerwowa. - Znalazłam się tutaj dzięki temu, że ktoś zrezygnował. Myślałam o tym od dawna. Realizuję swoje marzenie z młodości bo zawsze lubiłam tańczyć. Jak już osiągnęłam pewien wiek to mam możliwość, żeby tak spędzać czas – dodaje jedna z tancerek.

Pomysł o utworzeniu Top Dance dla dorosłych zrodził się podczas zakończenia sezonu kulturalnego w MDK, kiedy padły pytania o taniec dla starszych. - To moje niespełnione marzenie, więc ucieszyłam się na wieść, że powstaje taka grupa. Córki też tańczą i w domu wymieniamy się umiejętnościami. Te zajęcia są fantastyczne – mówi jedna z uczestniczek.

- Na co dzień nie mamy okazji poturlać się po podłodze – żartuje Agnieszka Łapaj-Lewandowska. – Poza tym to buduje świadomość swojego ciała. 

Uczestnicy 31 plus twierdzą, że zyskują przede wszystkim energię, nastrój, motywację, dużo ruchu. A poniedziałkowe próby wyznaczają im tydzień.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole