Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTragedia w Ludwikowie. Nie żyje trzylatek znaleziony w zbiorniku wodnym

Tragedia w Ludwikowie. Nie żyje trzylatek znaleziony w zbiorniku wodnym

Dodano:
Tragedia w Ludwikowie. Nie żyje trzylatek znaleziony w zbiorniku wodnym

Nie żyje trzylatek, którego w minioną sobotę znaleziono w zbiorniku wodnym w Ludwikowie, nieopodal Konina. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Koninie.

Do tragicznego zdarzenia doszło, kiedy to maluch oddalił się z domu, będąc pod opieką dziadka. W poszukiwaniach trzylatka z terenu gminy Kazimierz Biskupi brały udział liczne jednostki oraz wielu mieszkańców pobliskich miejscowości. Po pewnym czasie chłopiec został znaleziony dwa kilometry od domu, w zbiorniku wodnym w Ludwikowie. Na miejscu rozpoczęto reanimację i wezwano pogotowie lotnicze, które przetransportowało trzylatka do szpitala w Koninie, a po podniesieniu temperatury ciała udało się przewieźć chłopca do kliniki w Poznaniu, gdzie lekarze walczyli o życie. Zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek.    

Postępowanie w tej sprawie prowadzi konińska prokuratura. - Wszczęte zostało śledztwo w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Trwają czynności, przesłuchujemy świadków, ustalamy przebieg zdarzenia, a na piątek zaplanowana jest sekcja zwłok - mówi Adam Weber, Prokurator Rejonowy w Koninie.

Fot. OSP Kleczew 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole