Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTurek czy Władysławów? Walka o strażacki wóz z podnośnikiem

Turek czy Władysławów? Walka o strażacki wóz z podnośnikiem

Dodano:
Turek czy Władysławów? Walka o strażacki wóz z podnośnikiem

Zbieranie podpisów pod petycją, banery, apel druhów OSP, oficjalne pismo burmistrza – tak Turek walczy o to, aby komendant miejscowej PSP przekazał specjalistyczny wóz z podnośnikiem miastu, a nie jednej z gmin w powiecie.

Sprawę nagłośnili druhowie OSP, po tym, jak do jednostki PSP w Turku trafił nowy wóz z podnośnikiem. Pojawiła się wówczas szansa, że stary przekazany zostanie ochotnikom z Turku, o co druhowie mocno zabiegali. Niestety okazało się, że wóz ma trafić do gminy Władysławów. Wtedy w Turku zawrzało.

Strażacy z jednostki OSP w Turku argumentują, że używany samochód powinien pozostać w miejscu, gdzie większość zabudowy mieszkaniowej to wysokie bloki. Także niektóre instytucje użyteczności publicznej i firmy usytuowane są w wysokich budynkach. W mieście działają także szkoły średnie, podstawowe, żłobki i przedszkola. Są również hale sportowe i sklepy wielkopowierzchniowe.

To także jeden z argumentów przedstawianych przez burmistrza Turku Romualda Antosika. Kolejny to, że kiedy w 2005 roku Państwowa Straż Pożarna w Turku szukała wsparcia dla zakupu podnośnika hydraulicznego z koszem, to jedynie samorząd Miasta Turku spośród wszystkich miast i gmin w powiecie, wraz z miejską spółką PGKiM, dofinansowali zakup tego pojazdu. - Dlatego powinien on pozostać w mieście - tłumaczy burmistrz, który skierował w tej sprawie pismo do komendantów PSP wszystkich szczebli, zainteresował sprawą również posłów.

Tymczasem mieszkańcy miasta od wczoraj zbierają podpisy pod pismem do komendanta PSP w Turku. - Doświadczyliśmy już skutków braku drugiego podnośnika na terenie Miasta Turku, gdzie to nasz powiat dotknęła potężna wichura, przez co musiały zostać zadysponowane podnośniki z innych jednostek z regionu województwa wielkopolskiego. Popieramy wniosek OSP TUREK i Burmistrza Miasta Turku o przekazanie na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku podnośnika hydraulicznego SH -24 - czytamy w petycji.

Niestety nie udało nam się uzyskać komentarza komendanta PSP w Turku Piotra Pietruchy. Poinformowano nas jedynie, że oficjalna odpowiedź na pismo burmistrza pojawi się na początku przyszłego tygodnia. 

Fot. OSP Turek

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole