Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościUwaga pasażerowie MZK! Zmiana trasy i korekta w rozkładzie jazdy dla linii 57

Uwaga pasażerowie MZK! Zmiana trasy i korekta w rozkładzie jazdy dla linii 57

Dodano: , Żródło: LM.pl
Uwaga pasażerowie MZK! Zmiana trasy i korekta w rozkładzie jazdy dla linii 57
komunikacja

Od najbliższego poniedziałku zmieni się trasa przejazdu autobusu linii 57. Konińskie MZK wprowadza również korekty w rozkładzie jazdy.

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie informuje, że od 8 listopada linia 57 od przystanku „Kolska” w kierunku Szczepidła przebiegać będzie ulicami Sztarka, Żwirki i Wigury, Wodną, Szarych Szeregów, Wałem Tarejwy do Kolskiej i dalej po obecnej trasie. W związku z tą zmianą autobusy linii 57 jadąc w kierunku Szczepidła, będą się zatrzymywały na dodatkowych przystankach: "Szarych Szeregów", "Wał Tarejwy" i "Żwirki i Wigury". Ponadto w okresie jesienno-zimowym linia 57 nie będzie obsługiwała przystanków „Zagórowska”, „Posoka” i „Rumin działki”. Autobusy jadąc Trasą Bursztynową nie będą wjeżdżały w ul. Zagórowską w kierunku Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Rumin”.

Jeśli chodzi o zmiany w rozkładzie jazdy, MZK zawiesza kurs o godz. 5.20 z przystanku początkowego „Piłsudskiego” w kierunku Szczepidła dla dni roboczych. Zastąpi go kurs o godz. 5.18 z przystanku „Szarych Szeregów”. Kurs powrotny ze Szczepidła będzie przyspieszony na godz. 5.34. Zawieszeniu ulegnie również kurs o godz. 6.55 z „Grunwaldzkiej” w kierunku Szczepidła. Zastąpi go kurs z „Szarych Szeregów”, również o godz. 6.55. Zmiana dotyczy dni roboczych. W niedzielę i święta zawieszony będzie kurs o godz. 7.10 z przystanku „Piłsudskiego” w kierunku Szczepidło. Zamiast niego linia 57 pojedzie o godz. 7.33 z przystanku „Szarych Szeregów”. Kurs ze Szczepidła z godz. 7.35 zostanie opóźniony do godz. 7.55. Natomiast kurs z Cmentarza Komunalnego z godz. 8.35 będzie opóźniony i rozpocznie się o godz. 8.55.

Zmianie ulegnie tez kurs dla linii 61. W dni robocze autobusy będą wyjeżdżały z przystanku początkowego „Poznańska” o godz. 22.09, a nie jak wcześniej o godz. 22.04.

 

fot. MZK Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole