Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościW drugą rocznicę wojny. Nietypowa zbiórka na front

W drugą rocznicę wojny. Nietypowa zbiórka na front

Dodano:
W drugą rocznicę wojny. Nietypowa zbiórka na front
wsparcie

Trwa zbiórka dla Ukrainy: zużyte e-papierosy i tworzywo do drukarek 3D.  W dniu drugiej rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przypominamy o ciągłej potrzebie wsparcia naszych sąsiadów.

W związku z trwającą od dwóch lat wojną, siostry dominikanki wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Koninie organizują nietypową zbiórkę, aby wspomóc ukraiński front w walce o niepodległość. Zbierane są zużyte e-papierosy oraz tworzywo do drukarek 3D. Zebrane materiały posłużą do produkcji ładowarek i baterii do dronów, które są nieocenionym wsparciem na polu bitwy. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na pilne potrzeby ukraińskiego frontu.

Siostry dominikanki, które wcześniej z powodzeniem zorganizowały z Koninem zbiórkę książek dla swojej biblioteki, ponownie zwracają się z prośbą o wsparcie tej akcji. Każda ilość materiałów jest cenna i może przyczynić się do wsparcia ukraińskich żołnierzy w obronie ich kraju.

Jak można pomóc? Wskazane rzeczy można przekazywać do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, przy ulicy Dworcowej 13. Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej lub skontaktować bezpośrednio z organizatorami jest kontakt do fundacji: biuro@fundacjadominikanek.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole