Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościW pełnej kwiecistości na cześć Matki Boskiej Częstochowskiej

W pełnej kwiecistości na cześć Matki Boskiej Częstochowskiej

Dodano:
W pełnej kwiecistości na cześć Matki Boskiej Częstochowskiej
Krzymów

Kwiatowe dywany znowu ozdobiły Krzymów. To wyraz oczekiwania na obraz z wizerunkiem obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

Już od rana na parkingu przed kościołem w Krzymowie parafianie usypywali kwietne dywany. Widnieje na nich lilia, jako symbol Matki Boskiej. Ponadto flagami narodowymi, maryjnymi i papieskimi zostało udekorowane pobocze drogi z Drążenia do Krzymowa. Podobnymi symbolami udekorowane są posesje przy drodze z Paprotni do Krzymowa. To wszystko dzieje się z powodu nawiedzenia krzymowskiej parafii przez obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 17.00, a powitanie obrazu i msza z udziałem księży z dekanatu są zaplanowane na 17.30. Pasterka Maryjna w intencji powołań, z udziałem kapłanów związanych z krzymowską parafią, zostanie odprawiona o północy.

Mieszkańcy gminy od kilku lat układają kwietne dywany z okazji Bożego Ciała. Tak było również w tym roku. Można by powiedzieć, że „wyspecjalizowali” się w tej dziedzinie. Dzisiaj znowu popisali się inwencją twórczą i pracowitością z okazji innego święta. Jest co podziwiać.

Źródło: Gmina Krzymów 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole