Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościW świątecznym klimacie. Piernikowy „Spacerek po zdrowie” do Sławska

W świątecznym klimacie. Piernikowy „Spacerek po zdrowie” do Sławska

Dodano: , Żródło: LM.pl
W świątecznym klimacie. Piernikowy „Spacerek po zdrowie” do Sławska
turystyka

Grudniowy, przedświąteczny spacer tym razem powiedzie turystów do Sławska w gm. Rzgów. Na mecie czekać na nich będzie mistrzyni sztuki piernikowej.

Linia SPACER konińskiego MZK wyruszy jutro (10 grudnia) o godz. 8:45 z zajezdni przy ul. Dąbrowskiej. Przejedzie przez ul. Piłsudskiego, Szpitalną, Kolską, Wałem Tarejwy, Dworcową, Alejami 1 Maja, żeby o godz. 9:30 zabrać turystów z ul. Kolejowej (koło wieży) do Rumina. Stamtąd piechurzy przejdą ulicą Kocią do Sławska.

– Po drodze kilka ciekawostek przyrodniczych. Na terenie rekreacyjnym nad Wartą będzie ognisko, prosimy zabrać własny prowiant – informuje Wanda Gruszczyńska z Klubu Turystycznego PTTK w Koninie.

Na wędrowców w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego czekać będzie Małgorzata Woźniak, mistrzyni sztuki piernikowej, która opowie o świątecznym cieście. Nie zabraknie też Koła Gospodyń Wiejskich w Sławsku. W drodze powrotnej do Konina, chętni będą mogli wysiąść na starówce i wziąć jeszcze udział w Jarmarku Świątecznym „Kolęda na wysokości”.

 

fot. PTTK Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole