Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWąsosze. Wypadek z udziałem autobusu pełnego dzieci. Interweniowali strażacy

Wąsosze. Wypadek z udziałem autobusu pełnego dzieci. Interweniowali strażacy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wąsosze. Wypadek z udziałem autobusu pełnego dzieci. Interweniowali strażacy
Wypadek

fot. KMP w Koninie

Autobus z szóstką dzieci oraz auto osobowe zderzyły się we wtorek po południu w miejscowości Wąsosze (gm. Ślesin). Kierowca osobówki trafił do szpitala po tym, jak strażacy wydobyli go z zakleszczonego auta.

Do wypadku doszło na drodze w Wąsoszach (gm. Ślesin). Auto osobowe zderzyło się z autobusem, w którym podróżowało piętnaście osób – kierowca, siedmiu dorosłych pasażerów, szóstka dzieci i ich opiekunka. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. Jak informuje st. kpt. Sebastian Andrzejewski z KM PSP w Koninie, ratownicy musieli wydobyć zakleszczonego w samochodzie kierowcę osobówki.

Po ewakuacji z pojazdu kierowca został przekazany ratownikom medycznym. – Natomiast osoby podróżujące autobusem nie miały urazów – poinformował st. kpt. Sebastian Andrzejewski.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Koninie, przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. – Dziewiętnastolatek kierując samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w autobus – czytamy w komunikacie. Kierowca ukarany został mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i dziesięcioma punktami karnymi. 

Wypadek
Wypadek
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole