Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWeekendowy rozkład jazdy. Zobacz, co będzie się działo!

Weekendowy rozkład jazdy. Zobacz, co będzie się działo!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Weekendowy rozkład jazdy. Zobacz, co będzie się działo!
imprezy

Długi czerwcowy weekend jest naszpikowany imprezami plenerowymi. Pogoda jest fantastyczna, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie lubicie festynów i pikników to koniecznie zajrzyjcie do kina. Tam też się dzieje!

SOBOTA:

 • Trwa 69. Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA. O godz. 19:00, podczas koncertu galowego poznamy zwycięzców konkursu, a dla wszystkich wystąpi Tymon Tymański z kwartetem Cztery Czwarte.
 • Spotkaj się z Kicią Kocią i Nunusiem. Niezwykle rezolutna bohaterka bajek dla dzieci będzie czekać w Ferio Konin od godz. 11:00 do 19:00.
 • Towarzyskie zawody Jeździeckie w Trójce. Od godz. 11:00 skoki przez przeszkody w rożnych kategoriach, przejażdżki konne i bryczką, animacje dla dzieci.
 • Zlot Jubileuszowy Wielkopolskich Fanów Motocykli na Targowisku Miejskim w Słupcy. Od godz. 11:30 pokazy stuntu w wykonaniu Kamila "Niksona" Nikliborc i pokazy działań ratowniczych OSP Słupca. 
 • Dzień Dziecka w Pąchowie, gm. Kramsk. Od godz. 14:00 dmuchańce, animatorzy, pokaz psów obronnych, jazda w siodle i o godz. 19:00 zabawa taneczna.
 • Festyn Rodzinny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie. O godz. 15:00 ulicami miasta przejdzie barwny korowód, który dotrze na skwer przed KDK. Tam będą dmuchańce, stoiska promocyjne i występy artystyczne.
 • Drugi Dzień Dni Kazimierza Biskupiego. O godz. 16:00 imprezę rozpocznie koncert Orkiestry Dętej OSP Kazimierz Biskupi. Później na scenie pojawią się młodzi artyści, a po nich Kapela Podwórkowa „Z kopyta”. O godz. 21:00 wystąpi Zenon Martyniuk i zespół Akcent.
 • Rychwalia. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na godz. 18:00. Później na scenie wystąpi Krzysztof Miętkiewicz, zwycięzca telewizyjnego programu „Szansa na sukces”. Następnie piosenki zespołu Maanam wykona „Strefa Zero”, a o godz. 21:00 gwiazda imprezy – zespół Classic.
 • Uroczystości z okazji 160. Rocznicy Powstania Styczniowego i Bitwy pod Kleczewem. O godz. 18:00 msza święta, o godz. 19:15 złożenie kwiatów i apel pamięci na cmentarzu parafialnym, a o godz. 20:00 koncert pieśni patriotycznych i po nim plenerowa projekcja filmu „Szwadron” na placu przed kleczewską biblioteką.
 • Dla kibiców piłkarskich kino Helios przygotowało o godz. 20:45 wspólne oglądanie meczu Manchester City – Inter Mediolan.

NIEDZIELA:

 • O godz. 11:00 THE BEST OF O!PLA 2023 – „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!” to wyjątkowy zestaw prezentujący najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat). Bezpłatne wejściówki do odbioru w „Oskardzie”.
 • Rychwalia. O godz. 14:00 występy młodych artystów, a o godz. 16:00 wręczenie nagród i wyróżnień. Na godz. 17:30 przewidziano koncert orkiestry „Quantum”, a godzinę później biesiada śląska „Jorgusie”. O godz. 20:00 gwiazda wieczoru „Camasutra”.
 • Dzień Dziecka w Wysokiem, gm. Kramsk. Od godz. 14:00 gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, wata cukrowa, przejazd bryczką, wizyta dinozaura, mini zawody strażackie i znakowanie rowerów.
 • Festyn rodzinny Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” w Koninie. Od godz. 15:00 do 19:00 na placu przy ul. Karłowicza 3 będą czekały darmowe dmuchańce, animacje dla dzieci i kiełbaski z grilla.
 • Festyn rodzinny przy Szkole Podstawowej w Żdżarach (gm. Stare Miasto). Od godz. 15:00 występy artystyczne dzieci i mażoretek, poświęcenie wozu bojowego OSP Żdżary, pokaz capoeiry, potrawy przygotowane przed Koła Gospodyń Wiejskich, loteria fantowa, dmuchańce, malowanie na ścianie, bańki mydlane, balonowy zawrót głowy i zabawa z DJ-em.
 • Festyn na Powitanie Lata w Szczepidle, gm. Krzymów. Od godz. 16:00 występy artystyczne, atrakcje dla dzieci, dmuchańce, słodki stół, grill, zabawa z DJ-em, pokaz pomocy przedmedycznej, pokaz obrony psów cywilnych, moto świry, przejażdżki quadem.
 • XI Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Wilczynie o godz. 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilczynie.

Kolejny weekendowy rozkład jazdy już za tydzień. Więcej o bieżących wydarzeniach kulturalnych (i nie tylko) znajdziecie w zakładce IMPREZY

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole