Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWielkopolanin z dziada pradziada. Kandydat do europarlamentu

Wielkopolanin z dziada pradziada. Kandydat do europarlamentu

Dodano:
Wielkopolanin z dziada pradziada. Kandydat do europarlamentu
wybory

Na Placu Wolności w Koninie, Bartłomiej Wróblewski zainaugurował swoją kampanię do Parlamentu Europejskiego. – Jestem Wielkopolaninem – powiedział na wstępie kandydat z lisy PiS. 

Trwa kampania do europarlamentu. – W najbliższych latach w Europie będą zapadły decyzje, które będą rzutowały na nasze życie. Konsekwencje transformacji proponowanej przez europejskie instytucje będą poważne. To uderzy po kieszeni każdego. Dlatego te wybory są ważne – powiedział kandydat. – Poza tym musimy zapobiec próbom stworzenia scentralizowanego państwa europejskiego. Trzeba bronić zasady, zgodnie z którą wszystkie państwa UE mają głos jeśli chodzi o sprawy dotyczące Europy.

Bartłomiej Wróblewski przedstawił się jako Wielkopolanin z dziada pradziada. Jest prawnikiem, zajmuje się między innymi prawem europejskim. Napisał kilka książek na ten temat. Ma wszelkie kompetencje, aby uczestniczyć w dyskusjach na szczeblu międzynarodowym. Od 10 lat jest posłem z Wielkopolski, wcześniej był radnym sejmiku. Działa na rzecz społeczności lokalnej.

W europarlamencie chciałby blokować pomysły centralizujące UE i dążyć do tego, żeby wrócić do modelu ojczyzn, który się sprawdził w przeszłości. - Europa ma być sferą wolnego rynku i handlu, a nie scentralizowanym państwem, które decyduje o tym, jak wkręcać żarówki, czy doić krowy bo nie ma potrzeby żeby podejmować decyzje w każdej sprawie. Większość obszarów życia można pozostawić państwom członkowskim - przekonywał kandydat. 

 – Grozi nam, że nie będzie nawet jednego Wielkopolanina w Parlamencie Europejskim. Niestety, liderami list są osoby z innych regionów. A ja jestem stąd. Będę aktywnym ambasadorem budowy elektrowni atomowej na ziemi konińskiej, aby mogła zastąpić zamykane kopalnie. Będę się starał o to, aby transformacja energetyczna była sprawiedliwa - zadeklarował na placu w Koninie. 

Swojego poparcia udzieliła kandydatowi do UE radna Konina, a wcześniej radna wojewódzka – Zofia Itman.

Oto pełna lista KW Prawo i Sprawiedliwość:
1. Wojciech Kolarski
2. Ryszard Czarnecki
3. Marlena Maląg
4. Bartłomiej Wróblewski
5. Marcin Porzucek
6. Joanna Szczechowska
7. Marek Sowa
8. Katarzyna Rzepecka-Andrzejak
9. Jolanta Haraszczak
10. Leszek Galemba.

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole