Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWieża na spróchniałych nogach. Złota Góra bez widoków

Wieża na spróchniałych nogach. Złota Góra bez widoków

Dodano:
Wieża na spróchniałych nogach. Złota Góra bez widoków
zakaz wstępu

Z powodu złego stanu technicznego, od kilku dni obowiązuje zakaz wstępu na wieżę widokową na Złotej Górze.

Wieża została oddana do użytku w 2014 roku. Przez ostatnie lata była naprawiana i konserwowana. Teraz usterka jest poważniejsza. - Drewno ma to do siebie, że wraz z upływem czasu pewne elementy niszczeją. W tym przyapdku chodzi o główne posadowienia wieży, ktore spróchniało i nadaje się do wymiany – mówi Jacek Popielarz, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Komunalnych  w Krzymowie.

Urząd Gminy jest na etapie poszukiwania wykonawcy. Po konsultacjach w projektantem wieży rozważane są dwa warianty jej remontu.

- Jedno rozwiązanie jest takie, że wracamy do drewna i zamontować elementy modrzewiowe. Mamy już nawet wycenę . Rozważamy również taką możliwość, aby wieża była stabilniejsza i wytrzymała wiele lat, żeby zastosować elementy stalowe. I też robimy rozeznanie rynku, mamy już jedną ofertę, W tej chwili czekamy na drugą, To wszystko się toczy, więc potrzeba czasu, żeby znaleźć wykonawcę, który zdemontuje stare, jak i zamontuje nowe elementy – mówi Jacek Popielarz.

Mimo wszystko warto wybrać się na spacer na Złotą Górę, szczególnie od strony strzelnicy w Potażnikach, gdzie znajduje się parking i wiata, pod którą można odpocząć lub się posilić, a przy drodze na szczyt jest umiejscowiona ścieżka edukacyjna opowiadająca o faunie i florze Złotej Góry. W gminie jest zlokalizowana jeszcze jedna wieża widokowa, przy Centrum Sportów Ekstremalnych w Paprotni. I można ją zwiedzać.

Fot. Gmina Krzymów 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole