Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWieża na spróchniałych nogach. Złota Góra bez widoków

Wieża na spróchniałych nogach. Złota Góra bez widoków

Dodano:
Wieża na spróchniałych nogach. Złota Góra bez widoków
zakaz wstępu

Z powodu złego stanu technicznego, od kilku dni obowiązuje zakaz wstępu na wieżę widokową na Złotej Górze.

Wieża została oddana do użytku w 2014 roku. Przez ostatnie lata była naprawiana i konserwowana. Teraz usterka jest poważniejsza. - Drewno ma to do siebie, że wraz z upływem czasu pewne elementy niszczeją. W tym przyapdku chodzi o główne posadowienia wieży, ktore spróchniało i nadaje się do wymiany – mówi Jacek Popielarz, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Komunalnych  w Krzymowie.

Urząd Gminy jest na etapie poszukiwania wykonawcy. Po konsultacjach w projektantem wieży rozważane są dwa warianty jej remontu.

- Jedno rozwiązanie jest takie, że wracamy do drewna i zamontować elementy modrzewiowe. Mamy już nawet wycenę . Rozważamy również taką możliwość, aby wieża była stabilniejsza i wytrzymała wiele lat, żeby zastosować elementy stalowe. I też robimy rozeznanie rynku, mamy już jedną ofertę, W tej chwili czekamy na drugą, To wszystko się toczy, więc potrzeba czasu, żeby znaleźć wykonawcę, który zdemontuje stare, jak i zamontuje nowe elementy – mówi Jacek Popielarz.

Mimo wszystko warto wybrać się na spacer na Złotą Górę, szczególnie od strony strzelnicy w Potażnikach, gdzie znajduje się parking i wiata, pod którą można odpocząć lub się posilić, a przy drodze na szczyt jest umiejscowiona ścieżka edukacyjna opowiadająca o faunie i florze Złotej Góry. W gminie jest zlokalizowana jeszcze jedna wieża widokowa, przy Centrum Sportów Ekstremalnych w Paprotni. I można ją zwiedzać.

Fot. Gmina Krzymów 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole