Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWilczyn. Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa i remonty dróg

Wilczyn. Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa i remonty dróg

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wilczyn. Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa i remonty dróg
Wilczyn

Siedem ofert wpłynęło w przetargu na budowę ścieżki pieszo-rowerowej oraz przebudowę dróg w gminie Wilczyn. Z nowej infrastruktury mieszkańcy będą mogli korzystać w przyszłym roku.

Inwestycja składa się z kilku części. Największym zadaniem jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej Wilczogóra – Góry. Droga ma mieć nawierzchnię z betonu asfaltowego i biec przez Kopydłowo oraz Wiśniewę. Jej łączna długość to ok. 5,4 km.

Ponadto gmina chce przebudować dwie drogi – w Kownatach i Maślakach. W ramach inwestycji ułożona ma zostać nowa nawierzchnia, wykonane oznakowanie, mijanki, a w Maślakach również – chodnik. Wyremontowana ma zostać także nawierzchnia utwardzona przy szkole podstawowej w Wilczynie.

Na wszystkie te zadania gmina Wilczyn zabezpieczone ma niemal dziesięć milionów złotych. Większość pieniędzy to dofinansowanie z programu Polski Ład – niemal 9,5 mln zł. W ogłoszonym przetargu zgłosiło się siedem firm zainteresowanych wykonaniem inwestycji. Najtańsza oferta, konsorcjum Trans-Spili z Lichenia Starego i Ogrobet Macieja Kaźmierczaka z Wilczogóry, opiewa na niecałe 7,8 mln zł. Najdroższa – firmy Strabag z Pruszkowa na niecałe dwanaście milionów złotych.

Teraz przed gminą proces weryfikacji ofert i wyboru wykonawcy. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał piętnaście miesięcy na ukończenie robót.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole