Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości„Witajcie w Koninie, gdzie energia czysta płynie!”

„Witajcie w Koninie, gdzie energia czysta płynie!”

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Witajcie w Koninie, gdzie energia czysta płynie!”
wośp

Późnym wieczorem do Konina dotarli uczestnicy Biegu Od Pierwszej Stolicy do Stolicy, który odbywa się już po raz czwarty.

Bieg pod sztandarami WOŚP, wystartował w sobotni poranek z Gniezna. Do pokonania są 302 km, a to o 20 km więcej niż w ubiegłym roku. Trasa została podzielona na 32 odcinki, a cztery (liczące po 10 km) odcinki specjalne zostały oddane lokalnym biegaczom. Wśród nich są sportowcy z Konina: Klub Biegacza Aktywni Konin, Triton Konin, Partyzanci oraz chętni, niezrzeszeni w żadnych formalnych i nieformalnych grupach.

– Przywitałem sztafetę za Sokółkami i do ronda przy stadninie koni (w Posadzie – od red.) jechałem rowerem. Kawałek pobiegłem, na tyle, na ile pozwoliła mi kontuzja. Cieszę się, że tu jestem – powiedział zastępca prezydenta Witold Nowak.

Postój zaplanowano przy rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie biegacze mieli kilka minut na odpoczynek, gorącą kawę i herbatę oraz pamiątkowe zdjęcia. Przywitał ich tu okrzyk „Witajcie w Koninie, gdzie energia czysta płynie”.

- Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tym biegu – powiedział witając sztafetę prezydent Piotr Korytkowski. - Myślę, że na stałe Konin będzie takim przystankiem. Niezależnie od tego, o której godzinie będziecie w Koninie to zawsze będziecie mieli takie powitanie. Jestem dumny z mojego zastępcy – dodał.

 

Biegacze wyruszyli do miejscowości Święte w gm. Kramsk. Jutro o godz. 19:45 planują dobiec pod Pałac Kultury w Warszawie. O godz. 20:24 będzie można ich zobaczyć w wejściu na żywo ze studia WOŚP w telewizji TTV.

 

fot. Adam Jaroński

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole