Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWładze województwa bez Wschodniej Wielkopolski. Drzewiecki ze stanowiskiem

Władze województwa bez Wschodniej Wielkopolski. Drzewiecki ze stanowiskiem

Dodano: , Żródło: LM.pl
Władze województwa bez Wschodniej Wielkopolski. Drzewiecki ze stanowiskiem
Wielkopolska

Radny Koalicji Obywatelskiej z okręgu konińskiego, Henryk Drzewiecki, został wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Żaden z naszych reprezentantów nie znalazł się w zarządzie województwa.

W poniedziałek wznowiona została I sesja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Wojewódzcy radni od dwóch tygodni nie byli w stanie wybrać nowego zarządu województwa. Powodem był konflikt w ramach Trzeciej Drogi. Do tej pory stanowiska dwóch wicemarszałków przypadały PSL. W ostatnich wyborach ludowcy stworzyli jednak wspólną listę z Polską 2050. Po wyborach partia Szymona Hołowni chciała mieć swojego przedstawiciela we władzach województwa, PSL nie chciał natomiast utrzymać swoje dotychczasowe funkcje.

Ostatecznie tę przepychankę wygrał PSL – dotychczasowa trójka marszałków utrzymała swoje stanowiska. Na stanowiska wicemarszałków po raz kolejny wybrani zostali Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski. Ponadto do zarządu województwa wielkopolskiego weszli Jacek Bogusławski (KO) i Katarzyna Kretkowska (Nowa Lewica). Zabraknie w nim dotychczasowej członkini Pauliny Stochniałek.

To oznacza, że najbliższa kadencja będzie kolejną, w której Wschodnia Wielkopolska nie będzie miała swojego reprezentanta we władzach województwa. Marek Woźniak pochodzi z Kalisza, a od lat związany jest z Poznaniem. Z południem Wielkopolski związany jest też Krzysztof Grabowski, najczęściej pojawiający się w regionie konińskim członek władz zarządu. W regionie poznańskim mieszka Wojciech Jankowiak, z północą Wielkopolski związany jest Jacek Bogusławski, a z Poznaniem Katarzyna Kretkowska.

Wschodnia Wielkopolska reprezentowana będzie jedynie we władzach sejmiku. Podczas poniedziałkowej sesji wybrani zostali jego wiceprzewodniczący. Jednym z nich został radny Koalicji Obywatelskiej z okręgu konińskiego – Henryk Drzewiecki. To wiceprzewodniczący PO w Koninie i prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Podczas ostatnich wyborów startował z pierwszego miejsca na liście KO. Zdobył niemal 12,7 tys. głosów (7,5%) i wywalczył jedyny dla KO mandat we Wschodniej Wielkopolsce.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole