Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWOŚP. Konin na trasie biegu sztafetowego z Gniezna do stolicy

WOŚP. Konin na trasie biegu sztafetowego z Gniezna do stolicy

Dodano:
WOŚP. Konin na trasie biegu sztafetowego z Gniezna do stolicy
WOŚP

Konin na szlaku biegu sztafetowego z Gniezna do Warszawy, czyli z pierwszej stolicy do obecnej stolicy Polski. 

W związku z nadchodzącym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, miasto Konin stało się kluczowym punktem na trasie biegu sztafetowego, który wyruszy z Gniezna do Warszawy. W celu ustalenia szczegółów konińskiego etapu, w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie organizatorów.  

Zaplanowany na 27 stycznia 2024 bieg przez Konin zgromadzi kilkudziesięciu uczestników, którzy swoim wysiłkiem fizycznym i determinacją będą wspierać szczytny cel WOŚP. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa – po raz pierwszy w historii biegu, wśród uczestników znajdą się także najmłodsi biegacze, dodając wydarzeniu nowego, energetycznego ducha. Biegacze z Gniezna dotrą do Konina 27 stycznia 2024 około godziny 21:00, przemierzając ulicę Kleczewską i Paderewskiego. Ich przybycie zostanie uświetnione przy konińskim rondzie im. WOŚP. Następnie pobiegną ulicami: Paderewskiego, Wyzwolenia i Jana Pawła II, nieustannie zbierając środki na rzecz WOŚP.

W tym roku akcja ma szczególnie ważne hasło – „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – podkreślające potrzebę wsparcia zdrowotnego po trudnym okresie. Organizatorzy zapraszają pasjonatów biegania z Konina do włączenia się w bieg sztafetowy na około 10-kilometrowym odcinka trasy od ronda WOŚP. To wyjątkowa okazja, aby nie tylko aktywnie spędzić czas, ale przede wszystkim wesprzeć wielką ideę pomocy i solidarności.

Fot. Miasto Konin 
 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole