Wschodnia Wielkopolska. Gdzie po pomoc medyczną podczas świąt? Zobacz

W razie nagłych przypadków mieszkańcy regionu mogą szukać ratunku w „wieczorynkach”, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w konińskim szpitalu, izbach przyjęć lub na Teleplatformie Pierwszego Kontaktu.
Jednak jak przypomina NFZ do wizyty w SOR lub izbie przyjęć kwalifikuje wyłącznie zagrożenie życia i zdrowia (np. objawy zawału, udaru). W innych sytuacjach powinniśmy się zgłaszać do „wieczorynek” lub dzwonić do TPK – (800 – 137 – 200). Tam uzyskamy teleporadę pielęgniarki, położnej lub lekarza na zasadach podobnych do funkcjonowania „wieczorynek”. Konsultacje są prowadzone w językach polskim, angielskim, ukraińskim oraz migowym.
W razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia nie potrzeba skierowania ani wcześniejszej rejestracji. NFZ zapewnia także że otrzymamy pomoc niezależnie od miejsca, do którego się zgłosimy. Wyjątkiem są wizyty domowe, na które należy się umawiać w „wieczorynce” obsługującej rejon, w którym aktualnie przebywamy. W „wieczorynce” uzyskamy poradę lekarską, e-receptę, zwolnienie lekarskie, może nam też zostać wykonany zastrzyk. Nie odbędziemy w niej natomiast wizyty kontrolnej, nie otrzymamy recept na stale przyjmowane leki w związku z chorobą przewlekłą czy zaświadczenia o stanie zdrowia.
Adresy placówek, które udzielają nocnej i świątecznej opieki w Wielkopolsce, dostępne są TUTAJ. We wschodniej Wielkopolsce taką pomoc uzyskamy we wszystkich większych miastach:
Konin - Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Wyszyńskiego 1, tel. 63 240 42 00
Koło - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Poniatowskiego 25, tel. 63 262 62 05, 63 272 04 06,
Słupca - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul. Traugutta 7, tel. 63 241 00 80
Turek - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej ul. Poduchowne 1, tel. 63 280 55 00, 789 448 545.
Szukasz pracy? Kilkaset aktualnych ofert znajdziesz w naszym serwisie ogłoszeniowym.