Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego - przekaż 1,5% podatku

Wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego - przekaż 1,5% podatku

Dodano:
Wspieraj lokalne organizacje pożytku publicznego - przekaż 1,5% podatku

Przed wami kolejne organizacje, które skorzystały z zaproszenia portalu LM. pl, aby zachęcić was do przekazania im 1,5 proc podatku. Wspierajmy naszych, bo tu na miejscu widzimy, na co przeznaczają przekazywane przez nas pieniądze i często sami korzystamy z ich oferty.

Na portalu LM.pl publikujemy nieodpłatnie przesłane nam przez OPP klipy, które, mamy nadzieję, przekonają was do tego, aby przy rozliczaniu z fiskusem pamiętać o tych, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności. Dziś pora na Fundację Podaj Dalej, Klub Żeglarski Energetyk Konin i Fundację Spem Donare z Lichenia Starego.

Fundacja PODAJ DALEJ od 2004 roku zmienia życie osób z niepełnosprawnością. Każdego dnia dzieli się wiedzą i doświadczeniem, wspiera w przezwyciężaniu własnych słabości, pomaga zamienić słowa „nie mogę” w „zrobię to!” i pozwala uwierzyć, że niepełnosprawność nie przekreśla marzeń! W fundacyjnym zespole pracują również osoby z niepełnosprawnością, które doskonale rozumieją potrzeby innych niepełnosprawnych i zawsze biorą udział w szukaniu rozwiązań i wdrażaniu nowych projektów. Osoby po wypadkach są najlepszymi na świecie instruktorami niezależnego życia. Nikt tak nie nauczy przesiadania się z łóżka na wózek i jazdy na balansie jak ktoś, kto sam na co dzień z wózka korzysta…Każdego dnia Fundacja tętni życiem i dzieje się tam naprawdę dużo! Na bieżąco dzieli się tym na Facebook.com/FundacjaPodajDalej

Klub Żeglarski Energetyk Konin został założony w 1957 r. przez grupę entuzjastów żeglarstwa, pracowników Elektrowni Konin w budowie. Jest najstarszym klubem żeglarskim w regionie konińskim. Siedzibą Klubu od zawsze jest Przystań Gosławice w Koninie (Obecnie część Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji). Dysponuje wieloma jachtami różnych klas, które pozwalają na uprawianie żeglarstwa każdemu, niezależnie od doświadczenia. Klub ma również tradycje sportowe – wśród jego członków są byli Mistrzowie Polski i reprezentanci Kadry Narodowej.

Fundacja SPEM DONARE została powołana, by koordynować i wspierać dzieła charytatywne Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej: Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego, Ośrodek Wsparcia Płodności „NaProTechnologia”, Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym oraz świetlicę parafialną dla dzieci i młodzieży Nazwa Fundacji - Spem Donare, czyli „dawać nadzieję” możliwie najpełniej wyraża podstawową ideę Fundacji – niesienie pomocy ludziom oczekującym miłosiernej postawy bliźniego. Pomoc ta może być wyrażona na wiele sposobów, od pomocy duchowej i psychologicznej osobom uzależnionym, skłóconym w rodzinie, samotnym i pokrzywdzonym, wsparcie dla małżeństw w leczeniu niepłodności, po uczynienie godnym ostatniego okresu życia ludzi nieuleczalnie chorych. Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego zostało otworzone 6 stycznia 2009. Zapewnia pomoc medyczną w szczególności osobom cierpiącym na choroby nowotworowe i inne nieuleczalne schorzenia w schyłkowej fazie choroby. Opieka opiera się na poprawie jakości życia chorych poprzez łagodzenie wszechogarniającego bólu i innych skutków choroby, a także na wsparciu psychicznym i duchowym, przygotowującym chorych do spokojnej i godnej śmierci, a rodzinom dająca wytrwanie w trakcie choroby ich bliskich.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole