Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWspólny taniec przeciwko przemocy na pl. Wolności w Koninie

Wspólny taniec przeciwko przemocy na pl. Wolności w Koninie

Dodano:
Wspólny taniec przeciwko przemocy na pl. Wolności w Koninie

Akcja „Nazywam się Miliard” po raz trzeci w Koninie. Już 14 lutego o godz. 12.00 na placu Wolności w Koninie wspólny taniec przeciwko przemocy.

Akcja „Nazywam się Miliard” po raz trzeci w Koninie. Już 14 lutego o godz. 12.00 na placu Wolności w Koninie wspólny taniec przeciwko przemocy.

Na całym świecie kobiety i mężczyźni przygotowują się, by 14 lutego zatańczyć i zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Do akcji włączyło się już 200 krajów. Polska akcja nosi nazwę „Nazywam się Miliard”. W Polsce tańczyć i protestować przeciwko przemocy będzie ponad 50 miejscowości. Tegoroczna akcja w Polsce poświęcona jest molestowaniu seksualnemu kobiet i dziewcząt. Większość kobiet, które doświadczyły gwałtów nie zgłasza tego faktu na bo boją się ponownej traumy wzmocnionej przez nieufnych urzędników i funkcjonariuszy państwa, którzy podważają wiarygodność ofiary. Dlatego 14 lutego 2016 roku po raz czwarty miliard kobiet powstanie, aby raz na zawsze skończyć z przemocą wobec kobiet i dziewcząt.

Stowarzyszenie Koniński Kongres Kobiet z zaprzyjaźnionymi instytucjami i organizacjami ( m.in. Urząd Miejski, Centrum Organizacji Pozarządowych, Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie) zaprasza do wspólnego happeningu.  Razem zatańczą na placu Wolności reprezentanci I LO, II LO, III LO, Zespołu Szkół im. M. Kopernika, Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych, ZS Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespołu Szkół w Liścu Wielkim, Fundacji Otwarcie, Fundacji „Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora”, Stowarzyszenia Konińskich Amazonek, Konińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawicielki służb mundurowych, Koło Gospodyń Wiejskich z Brzeźna.

Wspólny taniec przeciwko przemocy 14 lutego, o 12.00 na placu Wolności w Koninie. Na zakończenie organizatorzy przewidzieli dla uczestników gorącą kawę, herbatę oraz słodką walentynkową niespodziankę. 

Fot. Fundacja Otwarcie 

Przeczytaj również:Taneczny sprzeciw
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole