Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWybierajcie świadomie. „Dwie na Jedynkę” na bis

Wybierajcie świadomie. „Dwie na Jedynkę” na bis

Dodano:
Wybierajcie świadomie. „Dwie na Jedynkę” na bis
wybory '2023

Do wyborów coraz bliżej, a my robimy co w naszej mocy, aby ułatwić wam podjęcie świadomej decyzji. Do trwającego od połowy września cyklu programów „Dwie na Jedynkę” zaprosiliśmy liderów wszystkich dziewięciu list zarejestrowanych w konińskim okręgu wyborczym. Pora na podsumowanie.

Za naszym pośrednictwem spotkało się z wami siedmioro kandydatek i kandydatów. Jedynki prezentowane były w kolejności alfabetycznej nazw komitetów wyborczych. Programowi towarzyszył również cykl artykułów o najciekawszych kandydatkach i kandydatach z poszczególnych list. Powstawały one we współpracy z komitetami i to od nich zależało czy tekst się ukaże, czy nie. Były i takie, które zignorowały nasze prośby o udostępnienie informacji o kandydujących. Można to zrozumieć w przypadku debiutantów na scenie politycznej. Jednak, dlaczego niektóre od dawna funkcjonujące ugrupowania, dysponujące rozbudowanymi strukturami i doświadczeniem nie wykorzystały stworzonej przez portal LM.pl okazji? Czyżby nie zależało im na dotarciu do potencjalnych wyborców? 

Te same pytania kierujemy do jedynki Zjednoczonej Prawicy w konińskim okręgu wyborczym ministra Zbigniewa Hoffmanna z PiS. Jako jedyny spośród wszystkich zaproszonych przez nas kandydatów zupełnie zignorował wiadomości kierowane zarówno bezpośrednio do niego, jak i do jego asystentki. W związku z tym zadecydowaliśmy o zrealizowaniu odcinka z pytaniami kierowanymi do pustego krzesła.

Cykl „Dwie na Jedynkę” rozpoczęło spotkanie z jedynką KO w naszym okręgu wyborczym Michałem Kołodziejczakiem. Bohaterem ostatniego odcinka był Artur Klamecki z Ruchu Dobrobytu i Pokoju. 

Z naszego zaproszenia skorzystali również posłanka Paulina Henning – Kloska z Trzeciej Drogi, wójt gminy Ostrowite Mateusz Wojciechowski - kandydat Bezpartyjnych Samorządowców, liderka Konfederacji Anna Bryłka, poseł Tadeusz Tomaszewski z Nowej Lewicy i Marek Bąkowski z partii Polska Jest Jedna.

Z jedynkami w naszym okręgu wyborczym będziecie mogli się spotkać i zadawać im pytania na debacie otwartej w Strefie K KDK już 10 października o 19.30. Tym którzy nie będą mogli do nas dotrzeć, polecamy transmisję na naszej stronie, na Facebooku i YouTube. Czekamy także na pytania do kandydatek i kandydatów od Internautów.

A tymczasem przypominamy wszystkie odcinki cyklu „Dwie na Jedynkę”.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole