Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWybory europejskie. Jest pierwsza kandydatka z Wielkopolski

Wybory europejskie. Jest pierwsza kandydatka z Wielkopolski

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wybory europejskie. Jest pierwsza kandydatka z Wielkopolski
Wybory europejskie

Anna Bryłka, pochodząca z Kłodawy wiceprezes Ruchu Narodowego i członkini Konfederacji, otworzy listę tej drugiej formacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ogłosiła to sama na swoim profilu FB.

Jak zapowiedziała, Konfederacja liczy na wprowadzenie do Parlamentu Europejskiego grupy „nowych, ideowych i pozbawionych politycznej poprawności ludzi, którzy będą w stanie zablokować szkodliwą politykę klimatyczną Unii Europejskiej”. – Takich kandydatów znajdziecie w Polsce tylko na listach Konfederacji – przekonuje.

Bryłka jest pierwszą kandydatką, która ogłosiła swój start w wyborach europejskich w okręgu nr 7 obejmującym województwo wielkopolskie. Jesienią kandydatka Konfederacji walczyła o mandat w Sejmie. Otrzymała ponad 15,5 tys. głosów (3,7%), ale jej formacja nie zdobyła ani jednego miejsca.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Pięć lat temu w Wielkopolsce zwyciężyła Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni z wynikiem 43,25% i dwoma mandatami dla Ewy Kopacz i Leszka Millera. 38,39% zdobył PiS, a miejsca w PE wywalczyli Zdzisław Krasnodębski i Andżelika Możdżanowska. 7,8% oraz jeden mandat przypadł Wiośnie Roberta Biedronia – objęła go Sylwia Spurek. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego – Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy otrzymała w województwie 4,67%, Kukiz’15 – 4,29%, a Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 1,6%.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole