Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWystąpią przed publicznością. Przygotujcie się na wiele emocji

Wystąpią przed publicznością. Przygotujcie się na wiele emocji

Dodano:
Wystąpią przed publicznością. Przygotujcie się na wiele emocji
Konin

Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych ponownie w Koninie.

W najbliższy wtorek, 7 maja, w godz. 10.00 - 14.00 w Domu Kultury Oskard w Koninie odbędzie się kolejna edycja artystycznych spotkań dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych organizowany jest po raz 29. przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie. 

Tegoroczna odsłona została uatrakcyjniona prezentacją artystyczną najmłodszych uczestników z niepełnosprawnością intelektualną, jakimi są dzieci z Przedszkola Terapeutycznego „Słoneczna Kraina” z Konina. To oni, oprócz wychowanków ze szkół specjalnych z Turku, Koła i Konina, będą mieli możliwość wyrażenia swoich twórczych aspiracji na scenie.

Przedsięwzięcie to, nieprzypadkowo wplecione jest w krajowe obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Równe prawa w dostępie do życia społecznego to idea przyświecająca organizatorom przeglądu. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do kształtowania postawy tolerancji i zrozumienia dla spraw osób z niepełnosprawnościami w lokalnym środowisku, dając okazję do podjęcia refleksji nad ich problemami i potrzebami w życiu codziennym. Możliwość wystąpienia przed publicznością będzie dla uczestników przeżyciem, a repertuar z pewnością poruszy serca widzów. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole