Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWystarczy zrozumieć. Odkryj, co twój pies chce ci powiedzieć

Wystarczy zrozumieć. Odkryj, co twój pies chce ci powiedzieć

Dodano:
Wystarczy zrozumieć. Odkryj, co twój pies chce ci powiedzieć

Działamy, by każdy mógł lepiej rozumieć swojego psiaka. Projekt społeczny „Z psiej perspektywy” został założony przez osiem dziewczyn z II i III Liceum w Koninie, z myślą edukowania w zakresie opieki nad psami i pomocy w zrozumieniu potrzeb swoich zwierząt.

Zauważyłyśmy, że treści tego typu są ogólnodostępne, jednak bardzo często pomijany jest w nich punkt widzenia psa – to, co on czuje, jak odbiera ludzkie zachowania, bodźce. To właśnie wtedy postanowiłyśmy skupić się na pokazaniu wszystkiego, co najważniejsze, ale z psiej perspektywy, tak by każdy mógł lepiej zrozumieć swojego czworonożnego przyjaciela.

Nasz projekt realizowany jest w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. W zeszłym roku również brałyśmy w niej udział - wówczas naszym celem była edukacja najmłodszych w zakresie opieki oraz adopcji zwierząt - nie tylko psów. Naszym głównym działaniem było prowadzenie warsztatów dla uczniów klas I-III w szkołach podstawowych. Było to bardzo wzbogacające doświadczenie, dzięki któremu zyskałyśmy umiejętności zarządzania projektem, co ułatwiło nam tegoroczne działania. Pomysłodawczynią obu akcji jest Natalia Szydłowska, uczennica II Liceum, miłośniczka zwierząt i wieloletnia wolontariuszka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie.

W tym roku staramy się trafiać do naszych odbiorców na różne sposoby. Stworzyłyśmy ulotki dostępne w sklepach zoologicznych i przychodniach weterynaryjnych w Koninie, w których przedstawiamy prawdziwe historie trzech różnych psów. Z udziałem tych samych bohaterów powstały plakaty, które zawisły w autobusach miejskich. Powtórzyłyśmy także format warsztatów z poprzedniego projektu. Tym razem jednak zostały one przeprowadzone dla uczniów II Liceum w Koninie, w którego takcie pani Marzenna Giantsios, kierownik schroniska przedstawiła swoje dwa adoptowane psy i jako psycholog zwierząt opowiadała o życiu widzianym z psiej perspektywy. Ponadto dwie z naszych projektowych koleżanek, Karolina Domska i Natalia Szydłowska wystąpiły w audycji radiowej sieci radia Eurozet w Koninie, podczas której opowiedziały o naszych dotychczasowych działaniach na rzecz psów. Jesteśmy aktywne na naszych mediach społecznościowych: Instagramie i Tik Toku @z.psiej.perspektywy oraz na naszej stronie na Facebooku Z Psiej Perspektywy.

Tegoroczna edycja olimpiady potrwa do 16 kwietnia i mamy nadzieję, że do tego czasu dzięki wszystkim materiałom i akcjom, jakie tworzymy, dotrzemy do jeszcze większej liczby beneficjetów. Pragniemy, by coraz więcej osób patrzyło na świat z psiej perspektywy!

Nadia Binkowska 

Czytaj więcej na temat:2 lo, 3 lo, akcja społeczna, psy , z psiej perspektywy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole