Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZ pasją po zdrowie: 1500 km na rowerze dla chorej dziewczynki

Z pasją po zdrowie: 1500 km na rowerze dla chorej dziewczynki

Dodano:
Z pasją po zdrowie: 1500 km na rowerze dla chorej dziewczynki
Z pasją

Znany z działalności charytatywnej pasjonat kolarstwa – Kamil Jaroszewski z Babiaka, w powiecie kolskim, planuje następną akcję charytatywną.

Kolejnym dzieckiem, na rzecz którego podejmie wysiłek i chce pokonać na rowerze 1500-kilometrową trasę ze Świnoujścia do słowackiej Bratysławy, będzie 5-letnia Maja z Polonisza. Dziewczynka choruje na zespół Retta. Choroba odbiera zdolność mowy, chodzenia, kontroli nad ciałem. To dużo więcej dolegliwości, które uniemożliwiają dziecku codzienne funkcjonowanie. Maja przyjmuje kosztowne leki. Stąd akcja pomocowa dla rodziny z gminy Babiak.

Cyklista spotkał się również z burmistrzem Koła - Krzysztofem Witkowskim, który wspiera działalność charytatywną od pierwszej rowerowej wyprawy i zadeklarował chęć pomocy w tegorocznej akcji. Kamil Jaroszewski pokonał już tysiące kilometrów na rowerze, a za każdy przejechany zbiera pieniądze na wsparcie w leczeniu chorych dzieci z regionu kolskiego. „Z pasją po zdrowie Mai” to hasło tegorocznej wyprawy na trasie: Świnoujście – Bratysława.

Leczenie Mai można wesprzeć także poprzez indywidualne wpłaty na konto dziecka podane na plakacie. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy i trzymamy kciuki za jej powodzenie oraz za zdrowie i lepsze jutro dla Mai.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole