Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZabezpieczenie egzaminu ósmoklasistów. Brak prądu na osiedlu Zatorze

Zabezpieczenie egzaminu ósmoklasistów. Brak prądu na osiedlu Zatorze

Dodano:
Zabezpieczenie egzaminu ósmoklasistów. Brak prądu na osiedlu Zatorze

Z powodu braku prądu na osiedlu Zatorze, podjęto działania umożliwiające przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 12 w Koninie. Podobny problem miała także SP4. Prąd wócił przed rozpoczęciem egzaminu o godz. 9.00. 

Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze poinformowała o możliwych wyłączeniach między 8.00 a 13.00. Takie godziny podała w swoim komunikacie Energa. Od rana mieszkańcy informowali o chwilowych przerwach w dostawie prądu. 

Żeby zapewnić bezpieczeństwo podczas egzaminu ósmoklasistów z języka angielskiego w SP 12, na miejsce udali się przedstawiciele z wydziału zarządzania kryzysowego oraz Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina, aby w razie czego podłączyć agregat i umożliwić przeprowadzenie testów.  - W ostateczności nie było takiej potrzeby. Prąd wrócił na normalnym zasilaniu - poinformowała portal LM.pl Aneta Wanjas, rzeczniczka prezydenta Konina.

Mimo wszystko dyrekcja SP 12 wyposażyła komisję w baterie konieczne do odtwarzania i nagrywania egzaminu na wypadek kolejnej przerywy w dostawie energii.  

Zabezpieczenie egzaminu ósmoklasistów: Brak prądu na osiedlu Zatorze
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole