Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZabytkowy autobus na ulicach Konina: Odkryj uroki linii „G” sprzed lat

Zabytkowy autobus na ulicach Konina: Odkryj uroki linii „G” sprzed lat

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zabytkowy autobus na ulicach Konina: Odkryj uroki linii „G” sprzed lat

Nie lada gratka dla koninian. W najbliższy czwartek będzie się można przejechać zabytkowym autobusem na historycznej linii „G”.

Konińscy Miłośnicy Transportu Publicznego wspólnie ze Stowarzyszeniem RetroTrans zapraszają na swego rodzaju powrót do przeszłości. W czwartek 8 czerwca (Boże Ciało) odtworzona zostanie jedna z linii komunikacyjnej kursująca do 1992 roku na trasie Staromorzysławska – Wilków. Nie dość, że będzie można przejechać się linią „G” zgodnie z jej historycznym rozkładem, to jeszcze w podróż pasażerów zabierze zabytkowy Autosan H9-35.

- Wykonamy jedno całe popołudniowe kółko. Zatrzymamy się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu, która wiodła ulicami: STAROMORZYSŁAWSKA – XX-LECIA PRL – AL. 1 MAJA – PKP – DWORCOWA – WARSZAWSKA – GRUNWALDZKA – PLAC ZAMKOWY – KOŚCIUSZKI – KOLSKA – KAMIENNA – BRZOZOWA – informują Konińscy Miłośnicy Transportu Publicznego.

Start z obecnego przystanku Cmentarz Komunalny o godz. 15:46. W przejeździe będzie mógł wziąć udział każdy, kto wrzuci do znajdującej się w autobusie puszki, dobrowolną kwotę darowizny. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na rzecz ochrony zabytków konińskiej komunikacji.

fot. Facebook/Konińscy Miłośnicy Transportu Publicznego

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole