Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZapraszają na kolejną niezwykłą wycieczkę. Tym razem szlakiem poindustrialnym

Zapraszają na kolejną niezwykłą wycieczkę. Tym razem szlakiem poindustrialnym

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zapraszają na kolejną niezwykłą wycieczkę. Tym razem szlakiem poindustrialnym
Zaproszenie

Przegubowym Ikarusem 280 będzie można pojechać podczas wyjątkowej wycieczki Poindustrialnym Szlakiem Regionu Konińskiego. W programie zwiedzanie m.in. hali FUGO, koparki Dolores i „Titanica”.

Wycieczka odbędzie się w sobotę 9 marca. Start planowany jest z dworca PKP o godz. 10.00, powrót – w to samo miejsce o godz. 14.00. Uczestnicy poruszać będą się przegubowym autobusem Ikarus 280.

Na trasie przejazdu znajdą się najciekawsze poindustrialne miejsca w regionie. Wśród nich m.in. hala FUGO, Muzeum Okręgowe w Koninie, koparka Dolores oraz „Titanic” – czyli elektrownia Pątnów.

Trwają zapisy na to wydarzenie. Wystarczy wypełnić formularz (link tutaj) oraz wpłacić 39 zł na wskazane w potwierdzeniu konto. – Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona, o pierwszeństwie decydować będzie kolejność zgłoszeń – mówią organizatorzy.

Ci, którym mało będzie jazdy Ikarusem, mogą jeszcze wziąć udział w wydarzeniu towarzyszącym. Będzie to odtworzenie historycznej autobusowej linii B – z ul. Zagórowskiej przez starówkę, ul. Przemysłową oraz V Osiedle. Przejazd rozpocznie się o godz. 15.00. – Pasażerowie będą mogli wsiadać i wysiadać na wszystkich przystankach na trasie linii. Z myślą o dojeżdżających samochodami i chcących wykonać pełen przejazd, kurs rozpoczniemy i zakończymy na przystanku "Rumin Działki" – informują organizatorzy.

Podczas przejazdu odtworzona będzie również scena z serialu Alternatywy 4 (autobus restauracyjny) lub kontrola biletów ze Zmienników.

Wstęp na przejazd za dobrowolną wpłatą do puszki na rzecz ratowania konińskich zabytkowych autobusów.

Organizatorami wydarzeń są Towarzystwo Upiększania Miasta Konina, Fundacja Dolores, Konińscy Miłośnicy Transportu Publicznego i Stowarzyszenie RetroTrans.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole