Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZielona inicjatywa. Mała pasieka przy stacji paliw MZK w Koninie

Zielona inicjatywa. Mała pasieka przy stacji paliw MZK w Koninie

Dodano:
Zielona inicjatywa. Mała pasieka przy stacji paliw MZK w Koninie
środowisko

Miejski Zakład Komunikacji (MZK) w Koninie rozpoczął przygodę z pszczelarstwem. W pobliżu stacji paliw, przy ul. Marii Dąbrowskiej w starej części Konina, stanęły ule.

Ostatnio odbył się tam remont, który zmienił nieco oblicze tego miejsca, a stacja, ze względu na lokalizację (tuż za parkiem Chopina i laskiem komunalnym) zyskała nazwę Zielona.  W minionych dniach, swoje nowe domy znalazły tam dwie rodziny pszczół, które przeprowadziły się z Pasieki Łężyn. Proces przewożenia pszczół był pełen wyzwań i emocji, ale dzięki zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych, udało się go zrealizować bez większych przeszkód.

Przygoda z pszczelarstwem rozpoczęła się kilka tygodni temu, kiedy to przygotowano dwa nowe ule w pobliżu zielonej stacji paliw MZK. Dzięki temu owady mogły bez problemu zaadaptować się w nowym miejscu, które polubią na tyle, by zostać na stałe. Mała pasieka liczy już około 8000 do 100000 pszczół, co stanowi znaczący wkład w lokalny ekosystem i wspiera bioróżnorodność tej okolicy Konina. Trzeci ul jest już przygotowany i czeka na kolejną rodzinę. Opiekunem jest doświadczony pszczelarz, Andrzej Siwiński z Pasieki Łężyn, który z pasją i zaangażowaniem dba o dobro nowych mieszkańców uli.

Fot. MZK Konin 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole