Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZimowa przygoda na jeziorze Pątnowskim. XXIX Regaty Barbórkowe

Zimowa przygoda na jeziorze Pątnowskim. XXIX Regaty Barbórkowe

Dodano:
Zimowa przygoda na jeziorze Pątnowskim. XXIX Regaty Barbórkowe
Regaty

Żeglarskie święto na pożegnanie sezonu. XXIX Regaty Barbórkowe na jeziorze Pątnowskim. 

Trzydzieści łodzi w ośmiu klasach i około stu uczestników, wzięło udział w XXIX zimowych regatach barbórkowych na jeziorze Pątnowskim. To niezwykłe wydarzenie, organizowane przez Klub Żeglarski KWB Konin, ma już kilkudziesięcioletnią tradycję. To nie tylko okazja do rywalizacji, ale także integracja środowisk żeglarskich z Konina i całego kraju. Co więcej, podgrzewane jeziora konińskie pozwalają na rywalizację w zimowej atmosferze, nawet przy niskich temperaturach, co stanowi unikalny atut tych zawodów.

Regaty to również okazja do prezentacji uroków turystyczno - sportowych akwenów wokół Konina. Na przystani w Pątnowie, ceremonię otwarcia XXIX regat barbórkowych prowadzili komandor klubu żeglarskiego KWB Konin - Tomasz Piasecki, prezes Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego - Roman Latanowicz oraz sędzia - Andrzej Mrówczyński.

Mimo porannych opadów, pogoda sprzyjała zawodnikom, a słoneczne przejaśnienia przeplatały się z chmurami. Nie zniechęciło to uczestników zimowych regat, którzy są gotowi stawić czoła trudnym warunkom. Roman Latanowicz, prezes Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, podkreślił, że im dłużej trwa sezon, tym lepiej dla żeglarzy. Regaty w zimowych warunkach stanowią również doskonały sprawdzian dla tych, którzy lubią wyzwania na wodzie.

Po odprawie sterników, uczestnicy ruszyli na start i tego dnia rozegrano trzy wyścigi na wodzie. Na zakończenie zaplanowano rozdanie nagród oraz spotkanie z piosenką żeglarską.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole