Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZimowe prace na drogach. Czy nawierzchnia przetrwa mrozy?

Zimowe prace na drogach. Czy nawierzchnia przetrwa mrozy?

Dodano:
Zimowe prace na drogach. Czy nawierzchnia przetrwa mrozy?
Alert

Kładzenie asfaltu w minusowej temperaturze to kwestia, która budzi różne opinie i obawy.

Kiedy termometry wskazują minusowe temperatury, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to rozsądne działanie. - Minus 6 stopni a tu asfalt kładą na ul. Janowskiej – napisał do nas czytelnik z Konina, który uważa, że to pieniądze wyrzucone w błoto.

Kładzenie asfaltu przy minusowej temperaturze zaskoczyło również kierowców na zachodniej nitce Trasy Bursztynowej w Koninie, gdzie od rana intensywnie uzupełniano fragmenty jezdni po remoncie mostu. Prace miały potrwać do 30 listopada, ale jeszcze 1 grudnia na drodze pojawiły się ekipy, które finalizowały remont. Wieczorem już wszystkie braki były uzupełnione, choć jazda po zachodniej nitce (na Stare Miasto) była jeszcze spowolniona przez słupki.  

Niektórzy uważają, że kładzenie asfaltu w zimie może skutkować krótszą trwałością nawierzchni i koniecznością częstszych napraw. Inni z kolei wskazują, że współczesne technologie pozwalają na stosowanie specjalnych mieszanek asfaltowych, które są bardziej odporne na niskie temperatury i mogą zapewnić trwałą nawierzchnię nawet w trudnych warunkach zimowych.

Jak myślicie, czy tak położny asfalt długo się utrzyma, czy też macie takie obawy, jak nasz czytelnik?  

Fot. Czytelnik 

Fot. Trasa Bursztynowa LM.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole