Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plWiadomościZwalczanie przemocy i przestępstw. Bezpłatne konsultacje z ekspertem

Zwalczanie przemocy i przestępstw. Bezpłatne konsultacje z ekspertem

Materiał promocyjny

Dodano:
Zwalczanie przemocy i przestępstw. Bezpłatne konsultacje z ekspertem
materiał promocyjny

Rozmowa z Ernestem Ziemianowiczem z Kancelarii Adwokackiej w Kazimierzu Biskupim o tym, jak skorzystać z bezpłatnej porady w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym.

Ernest Ziemianowicz prowadzi kilka kancelarii na terenie Dolnego Śląska. Pełni rolę eksperta medialnego w TVP, TVN oraz Polsacie, jak również prowadzi audycję w Radiu Sudety. W piątek, 23 lutego, od godz. 9.00 do 16.00 będzie można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w nowej kancelarii, która mieści się w Kazimierzu Biskupim, przy ulicy Golińskiej 10.

Dlaczego Kazimierz Biskupi?

Zauważyliśmy, że takich usług tutaj nie było. Stąd decyzja o otwarciu czwartej kancelarii, a pierwszej w Wielkopolsce. Będę się tutaj pojawiał zwykle pod koniec tygodnia. Otwarcie kancelarii złożyło się z Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw. To akcja organizowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Uczestniczą w tym sądy, prokuratury, ośrodki pomocy społecznej i inne instytucje, które zajmują się pomocą ofiarom przestępstw. Te osoby mogą się zgłaszać także do kancelarii adwokackich, które przystąpiły do akcji, aby zasięgnąć szerokiej porady prawnej.

Będziemy świadczyć tę pomoc 23 lutego od godz. 9.00 do 16.00 w siedzibie przy ulicy Golińskiej 10 w Kazimierzu Biskupim. To wsparcie jest wtedy bezpłatne i można się zgłaszać.

Kto może skorzystać z tej możliwości?

Wszystkie osoby, które czują się pokrzywdzone jakimkolwiek przestępstwem. Zaczynając od ofiar przemocy domowej, psychicznej, fizycznej w miejscu zamieszkania, poprzez ofiary przemocy o charakterze materialnym, oszukane, okradzione. I wszyscy, którzy czują się pokrzywdzeni przez osoby fizyczne, ale także osoby prawne, czy instytucje.  

Na co można liczyć?

Na miejscu jest udzielana fachowa pomoc prawna w formie porady. Można więc przyjść, przedstawić szczegółowo swój problem, aby uzyskać wsparcie, czy poradę jakie pismo należy sporządzić w danej sprawie. Najczęściej są to zawiadomienia do prokuratury odnośnie popełnienia przestępstwa. Jeżeli chodzi o ewentualne kierowanie wniosków do sądu to w takim dniu są sporządzane. I to jest nieodpłatne.

Warto skorzystać z takich usług?

Świadczyliśmy już tego typu pomoc w naszych kancelariach na Dolnym Śląsku i zgłaszało się od 20 do 30 osób w ciągu dnia. Wszystkie otrzymywały wsparcie z naszej strony. Podam numer telefonu: 502 298 077, pod który można zadzwonić i się umówić.

Z czym najczęściej trafiają ludzie?

Przemoc domowa. Zgłaszają się kobiety, ale także osoby małoletnie, które są ofiarami przemocy albo proszą osoby dorosłe, żeby pojawiły się z nimi na takim spotkaniu. Są też mężczyźni, którzy są ofiarami przemocy. Oprócz fizycznej, coraz częściej mamy do czynienia z przemocą psychiczną, czy ekonomiczną. 

Czyli takie akcje mają sens?

Nieświadomość ludzi jest nadal duża. Spraw jest coraz więcej. To wynika z tego, że ludzie mają coraz więcej problemów. Spektrum jest coraz szersze. Przestępstwa internetowe to już plaga. Warto więc skorzystać z porad, które są fachowo i rzetelnie przygotowane. Po każdej takiej akcji składa się sprawozdanie do ministerstwa. Jednostki, które udzielają pomocy są rozliczane z tego, w jaki sposób i komu ta pomoc została udzielona. 

 

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole