Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezy31. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Kinie Centrum

31. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Kinie Centrum

Dodano:
31. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Kinie Centrum
#Debiuty w Centrum

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 23-27 listopada 2022

Bilety 20 zł, 18 zł, 15 zł ( przy zakupie biletów na minimum 3 seanse)

Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY odbędzie się w Koninie po raz 31. Tradycyjnie, na pokazach filmowych, widzimy się w Kinie Centrum. W tym roku wydarzenie odbędzie się od 23 do 27 listopada. DEBIUTY to pokazy specjalne, w tym filmów europejskich, spotkania z twórcami i aktorami, muzyka filmowa oraz ,,Plebiscyt publiczności na najlepszy debiut reżyserski".

31. PPFF DEBIUTY rozpocznie koncert w wykonaniu Oli Nieśpielak. Po nim widzowie zobaczą film ,,Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego (debiut reżyserski 2021), który otrzymał nagrodę publiczności ubiegłorocznych DEBIUTÓW.

Od 24 do 26 listopada, widzowie Kina Centrum zobaczą kilkanaście polskich debiutów reżyserskich. Wezmą udział w spotkaniach z twórcami i aktorami. Naszymi gośćmi będą reżyserzy: Michał Kondrat (Prorok), Jakub Skoczeń (Chrzciny), Tomasz Habowski (Piosenki o miłości), Marcin Filipowicz (Braty), Bogusław Job (Mój dług), Mariusz Kuczewski (Nie cudzołóż i nie kradnij). Spotkamy się także z producentami: Markiem Trojakiem (Prorok) I Magdaleną Kuczewską (Nie cudzołóż i nie kradnij). O pracy z debiutującymi reżyserami porozmawiamy również z aktorami. Naszymi gośćmi będą: Bartek Sak (Mój dług), Bartłomiej Firlet i Sebastian Stankiewicz (Nie cudzołóż i nie kradnij).
Gościem specjalnym DEBIUTÓW będzie Patryk Galewski, którego historia stała się kanwą do scenariusza filmu Johnny, w reżyserii Daniela Jaroszki. Pokaz specjalny filmu i spotkanie z Patrykiem Galewskim odbędzie się 26 listopada.
Podczas tegorocznego PPFF DEBIUTY spotkamy się także z rodzimymi twórcami. W tym roku naszymi gośćmi będą filmowcy Zdzisław Siwik i Krzysztof Marek Nowak. Spotkanie z nimi poprzedzi pokaz ich ostatniego filmu ,, Miasto młodych buntowników”.
Pokazy fabularyzowanego dokumentu, opowiadającego historię strajku dzieci wrzesińskich odbędą się: dla młodzieży - we czwartek, 24 listopada oraz w niedzielę, 27 listopada – pokaz otwarty.

24 i 25 listopada do udziału w pokazach zaproszeni zostali także młodzi widzowie. Pokazy dla nich, połączone z edukacją filmową, odbędą się w godzinach dopołudniowych.
27 listopada zapraszamy na pokazy specjalne debiutów europejskich.

 

Cały program: 

31. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Kinie Centrum - Koniński Dom Kultury (kdk.konin.pl)

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole