Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości"Euromajdan i jego następstwa". Wykład w bibliotece

"Euromajdan i jego następstwa". Wykład w bibliotece

Dodano:
"Euromajdan i jego następstwa". Wykład w bibliotece
Konin

Koniński Oddział Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na wykład “Euromajdan i jego następstwa”, który odbędzie się 23 marca 2023 r. w MBP przy ul. Dworcowej 13. 

Andrzej Małkiewicz jest profesorem nauk społecznych w zakresie politologii. Od kilku lat bada relacje międzykulturowe i ich wpływ na politykę. Jest autorem kilkunastu książek.Wykładowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy fotograficznej „Euromajdan – wszystko dla wolności”, autorstwa Bartłomieja Garczyka i Oleksandra Tymoshenki. 

Bartłomiej Garczyk – adiunkt i wykładowca w Zakładzie Studiów Wschodnich Wydziału Historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Badacz dziejów i kultury Rosji. Fotografie zostały wykonane w okresie 5-8 maja 2014 roku, podczas wyjazdu studyjnego do Kijowa. Autor starał się udokumentować życie codzienne Majdanu po rewolucji. 

 Oleksandr Tymoshenko – od 26 listopada 2013 r. do 18 lutego 2014 r., pracował jako fotoreporter w czasie Rewolucji Godności. 18 lutego 2014 roku podczas wykonywania zdjęć został dwukrotnie ranny, co spowodowało trwały uszczerbek na zdrowiu. Po leczeniu i rehabilitacji opracował archiwum fotograficzne i przekazał je specjalnej komisji śledczej Generalnej Prokuratury Ukrainy oraz do Muzeum Rewolucji Godności i do Ukraińskiego Instytutu Pamięci. 

 

Czytaj więcej na temat:Euromajdan , wykład , biblioteka Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole