Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezy31. Jazz Festival Jazzonalia - koncerty, film, wystawa

31. Jazz Festival Jazzonalia - koncerty, film, wystawa

Dodano:
31. Jazz Festival Jazzonalia - koncerty, film, wystawa

Gdzie: CKiS - DK Oskard

Kiedy: 17-19 maja

karnety 250 zł w kasie oraz online

31. Jazz Festival Jazzonalia

Eksplozja dźwięków i emocji na majowym Jazz Festival Jazzonalia w Koninie! Międzynarodowe gwiazdy i grający na całym świecie artyści wystąpią podczas majowego weekendu (17-19 maja) i zabiorą w niezapomnianą muzyczną podróż. Na naszej scenie wystąpią: Stacey Kent, Urszula Dudziak & Jacek Rodziewicz Quartet, Grażyna Auguścik, Sławek Jaskułke, Kasia Pietrzko Trio oraz Big Band PSM I i II st. w Koninie.

JAZZ JEST KOBIETĄ

Tegoroczna edycja festiwalu to mocne kobiece osobowości, które szturmem podbiły jazzową scenę! Podczas muzycznego weekendu usłyszycie cztery niesamowite artystki i gwarantujemy Wam, że będziecie nimi oczarowane/ni.

To właśnie u nas, pierwszego dnia festiwalu, wystąpi niezastąpiona Urszula Dudziak, ale w takim wydaniu, jakiego jeszcze nie znacie! Usłyszycie nową jazzowo-elektroniczną odsłonę artystki w projekcie URSZULA DUDZIAK & RODZIEWICZ QUARTET. Wokalistka zaprezentuje się w nujazzowych kompozycjach Jacka Rodziewicza, a jego kwartet zagra specjalnie na tę okazję zaaranżowane na nowo, najpiękniejsze utwory z repertuaru Uli. Kooperacja idealna!

Również w piątek na naszej scenie wystąpi zespół Kasia Pietrzko Trio. Liderka zespołu słynie z zaczepnej, odważnej improwizacji i nie boi się mocnego przekazu. Wraz z Andrzejem Święsem i Krzysztofem Szmańdą zaprezentują utwory z najnowszej płyty „Fragile Ego”. Będzie charyzmatycznie i nieszablonowo!

Drugiego dnia festiwalu usłyszymy fenomenalną Grażyną Auguścik, która w maju prosto z Chicago przylatuje do Polski z nowym albumem! W Koninie utwory z krążka „2 THE LIGHT” zagra ze znakomitymi muzykami z Polski i USA. Fuzja ich różnych światów i doświadczeń — słowiańskości i jazzu zza oceanu — tworzy niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat.

Trzeci dzień festiwalu uświetni gwiazda z USA – Stacey Kent! Wybitna jazzowa wokalistka, laureatka prestiżowych nagród, artystka kultowej wytwórni Blue Note. Krytycy mówią o niej, że każdy, kto słucha jej śpiewu, ma wrażenie, że śpiewa ona wyłącznie dla niego. Jej koncert podczas Jazz Festival Jazzonalia będzie okazją do podróży w czasie, przestrzeni, między kontynentami i około jazzowymi gatunkami. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich melomanów!

MĘSKIE WSPARCIE

To jednak nie koniec! Choć w tym roku Jazz Festival Jazzonalia ma silną kobiecą reprezentację, na muzycznej scenie pojawią się także panowie.

Drugiego dnia festiwalu melomani spotkają się z fascynującym pianistą, Sławkiem Jaskułke, który wystąpi u nas z najnowszym albumem „Sławek Jaskułke at Inryo-ji Temple Japan”, który został nagrany w buddyjskiej świątyni! Poczujecie niezwykły klimat tego miejsca, dzięki harmonii i równowadze budowanej przez artystę.

Nie zapominajmy o pozostałych jazzmanach, którzy będą występowali razem z kobietami! Z Urszulą Dudziak na scenie pojawi się Jacek Rodziewcz, Steve Nash, Maciej Sikała i Marcin Gawdzis. Ze Stacey Kent zagrają Art Hirahara i Jim Tomlinson. Grażynie Auguścik towarzyszyć będą Rob Clearfield, Michał Jaros, Szymon Mika i Sebastian Frankiewicz. A z Kasią Pietrzko wystąpią Andrzej Święs i Krzysztof Szmańda.

Czeka nas prawdziwa jazzowa uczta!

NIEZWYKŁY JUBILEUSZ
Na naszym festiwalu nie może zabraknąć także Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie! W piątek wraz z zespołem wystąpią wyjątkowi goście – soliści oraz absolwenci szkoły. Powód też jest godny uwagi  — szkoła muzyczna obchodzi w tym roku pięćdziesięciolecie! Wraz z bandem usłyszymy m.in.: Magdalenę Iwińską, Kacpra Grzankę, Wojciecha Olińskiego, Kajetana Pilarskiego, Mikołaja Gruszeckiego i Michała Banasiaka, a także Zespół Braci Wójcińskich z Krzysztofem Szmańdą oraz Pawła Zielka, Witolda Janiaka, Michała Kaczmarczyka, Szymona Wieczorkiewicza i Marka Jakubowskiego – w jubileuszowym, specjalnie na ten koncert przygotowanym projekcie

JESZCZE WIĘCEJ JAZZU!
Jeszcze więcej Uli Dudziak! Na wielbicieli/ki talentu polskiej artystki będzie czekał film pt. „Ula”. To barwny filmowy portret Urszuli Dudziak, jednej z najsłynniejszych polskich wokalistek. Tytuł został nagrodzony Złotym Hejnałem w międzynarodowym konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic, w ramach 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie można zobaczyć wystawę plakatów finalistów 5. Międzynarodowego Konkursu Plakatu We Want Jazz, który w 2023 roku odbył się pod hasłem ALL THAT JAZZ. To zbiór 31 prac autorów i autorek z całego świata! Swoje prace artyści nadesłali m.in. z Włoch, Hiszpanii, USA, Chin, Argentyny i oczywiście – z Polski.

Warto jeszcze wspomnieć, że w tym roku prowadzącym festiwal będzie —  Tomasz Tłuczkiewicz, wieloletni dyrektor kultowego festiwalu Jazz Jamboree oraz Festiwalu Jazz nad Odrą, a autorką tegorocznego plakatu jest koninianka, Kinga Furmaniak-Pogodska.

Wpadnij na Jazzonalia i poczuj jazz rozgrzewający serca!
Karnety na trzy dni festiwalu są już dostępne. Można je kupić w kasie DK Oskard oraz online:
https://ckis-konin.bilety24.pl/karnety/

WAŻNA informacja! Na koncert Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie oraz na film „Ula” obowiązują osobne zaproszenia, do odebrania w kasie DK Oskard.

Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski – Prezydent Miasta Konina.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

Współorganizator: Miasto Konin.

Gwiazdy tegorocznego Festiwalu Jazzonalia, m.in. Stacey Kent, Urszula Dudziak, Sławek Jaskułke. Karnety od 12 marca
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole