Skocz do zawartości
LM.plImprezyIII Bieg Peowiaka

III Bieg Peowiaka

Dodano: , Żródło: LM.pl
III Bieg Peowiaka
W tym roku zapraszamy na III Bieg Peowiaka Trail do malowniczego i pagórkowatego lasu w Kościołkowie, nazywanego przez miejscowych biegaczy „Szklarską Porębą”. Cała trasa (10 km z małym okładem) jest do pokonania tylko w lesie! To wyjątkowa propozycja dla biegaczy lubiących biegać po lasach i łąkach. Odcinek pozwoli Wam poczuć magię i zew „Kościołkowskiej Puszczy”. Będą różne alejki, szersze i węższe, podbiegi i zbiegi, mniejsze i większe, paprocie i jagodziny, gęstsze i rzadsze, stopień zalesienia bardzo zróżnicowany, a do tego momentami przypomnicie sobie Rajd Paryż-Dakar.:-)
Kościołków znajduje się w Gminie Zagórów, 2 km od biura zawodów w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie, ul. Pyzderska 75.
Nie martwcie się transportem. Zawieziemy Was autokarem na startometę, a później odwieziemy do Kostaneckich.
Czasami pytacie, co oznacza nazwa biegu? W Zagórowie prężnie działali członkowie Polskiej Organizacji Wojskowej (POW), tzw. peowiacy, którzy dzielnie walczyli o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dbali o tężyznę fizyczną, działali w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” i ćwiczyli w miejscowych lasach. Kilkunastu z nich w 1918 r. zatopiło niemiecką barkę na Warcie. W 1939 r. sześciu uczestników akcji „Barka” -Stanisław Budaszewski ps. Słonimski, Jan Kmieciak ps. Wybisz, Feliks Molski ps. Polanecki, Franciszek Pluciński ps. Olcha, Antoni Płócienniczak ps. Topól i Karol Rychliński ps. Karolak- zostało zamordowanych przez hitlerowskiego okupanta w lesie w Osinach w Gminie Zagórów. Nazwa biegu chce przypomnieć miejscowych bohaterów, przedwojenne wydarzenia oraz zachęcić, zwłaszcza młode pokolenie, do poznawania historii lokalnej.
W 2019 r. na medalu widniał komendant Karol Rychliński, a w tym roku zobaczycie podobiznę Antoniego Płócienniczaka.
Bieg Peowiaka został połączony z turniejem strzeleckim, gdyż w Zagórowie od kilkudziesięciu lat działają koła Ligi Obrony Kraju (LOK).TERMIN i MIEJSCE:
Bieg odbędzie się 16.10.2021 r. w lesie w Kościołkowie (Gmina Zagórów; 2 km od Biura Zawodów; biegacze zostaną zawiezieni na start/metę autokarami oraz później odwiezieni na teren Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie (ul. Pyzderska 75)Biuro Zawodów –mieści się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Braci Kostaneckich w ZagórowiePROGRAM IMPREZY:12:00 – Początek zapisów, odbiór numerów startowych
13:30 – Uroczyste otwarcie wydarzenia
13:35 – Przejazd autokarami do lasu w Kościołkowie (2 km)
13:45- Rozgrzewka
14:00 – Start biegu
15:30 – Zakończenie biegu
15:35 - Powrót autokarami na teren Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie (ul. Pyzderska 75)
15:45 – Dekoracja zwycięzcówhttps://dostartu.pl/iii-bieg-peowiaka-trail-v6334https://dostartu.pl/iii-bieg-peowiaka-zawody-strzeleckie-z-karabinka-pneumatycznego-v6335
 
Galeria
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole