Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWieczór z "Chłopkami" Joanny Kuciel-Frydryszak w maju

Wieczór z "Chłopkami" Joanny Kuciel-Frydryszak w maju

Dodano:
Wieczór z "Chłopkami" Joanny Kuciel-Frydryszak w maju
Z przykrością informujemy, że zaplanowane na 27 marca 2024 r. spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książki "Chłopki. Opowieść o naszych babkach"zostało odwołane z powodu choroby autorki.
 
Joanna Kuciel-Frydryszak prosi czytelniczki, czytelników i wszystkich zainteresowanych spotkaniem o wyrozumiałość. Nowy termin spotkania został ustalony na 19 maja 2024 r. (niedziela), by wszyscy zainteresowani mieli nadal możliwość uczestnictwa w wydarzeniu.

Będzie można porozmawiać o codziennym życiu kobiet wiejskich w ubiegłym stuleciu, o zmianach standardów życia, obowiązkach, macierzyństwie, małżeństwie oraz o heroizmie i determinacji w zmaganiu się z trudami codzienności. Joanna Kuciel-Frydryszak opowie również o trudnościach napotkanych podczas poszukiwania materiałów i relacji do książki, a także o tle historycznym i kulturowym, które towarzyszyło jej powstawaniu. To także wyjątkowa okazja do zadania pytań, osobistego spotkania z autorką oraz możliwości zakupu książki "Chłopki".

Joanna Kuciel-Frydryszak to ceniona dziennikarka i absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorką biografii "Słonimski. Heretyk na ambonie", nominowanej w najważniejszych konkursach na Historyczną Książkę Roku, oraz cenionej biografii Kazimiery Iłłakowiczówny "Iłła". Jej książka "Służące do wszystkiego" znalazła się na liście dziesięciu najważniejszych książek roku 2018 dwumiesięcznika Książki. Magazyn do Czytania i otrzymała nominacje do Nagrody Historycznej Polityki oraz Nagrody Newsweeka im. T. Torańskiej.

Organizatorami spotkania są: Miasto Konin, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, a współorganizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki. 

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole