Dzisiaj jest środa 24 kwietnia 2019, imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19522) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Strzałkowo. Wypadł z drogi i zatrzymał się w przyd ... (15)Podsumowanie konsultacji w sprawie nowego rozkładu ... (29)

Róże Europy, Kobranocka, Riedel&Cree - koncert

Dodano: 3.09.2018 11:38
Źródło: LM.pl

Gdzie: konińskie błonia

Kiedy: 15 września, godz. 18.00

wstęp wolny

Kobranocka, Róże Europy oraz Sebastian Riedel i grupa Cree wystąpią na konińskich błoniach w koncercie poświęconym 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert odbędzie się 15 września o godz. 18.00. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki.

To jedno z wydarzeń, które Miasto Konin przygotowało z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Na błoniach wystąpią zespoły rockowe. Bo jak mówią muzycy, każda forma uczczenia rocznicy jest ważna. Wstęp na koncerty jest wolny. Imprezy pod szyldem „Konin dla Niepodległej” odbywają się w mieście przez cały rok. W połowie września wystąpią trzy, doskonale znane zespoły rockowe.

Cree gra rocka, stylem przypominającego muzykę z lat 60 i 70. Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy 16-letnich wówczas Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa.  Zespół zadebiutował cztery lata później na festiwalu w warszawskiej Stodole. Od tamtej pory grupa zaczęła koncertować w kraju i zagranicą, a w 1998 roku wydał debiutancką płytę. Utwory zespoły zajmują wysokie miejsca na listach przebojów. Autorem większości repertuaru grupy, wokalistą i  gitarzystą jest Sebastian Riedel, syn Ryśka Riedla (Dżem).

Kobranocka 
Polski zespół rockowy, który powstał w latach 80 XX wieku i początkowo nazywał się ,,Latający Pisuar". W latach 1986 - 2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego - psychiatrę z zawodu) jest ich abstrakcyjna metaforyka. Największe przeboje Kobranocki to: ,,Kocham Cię jak Irlandię", ,,Hipisówka", ,,Jak zapomnieć Cię", ,,List z pola boju", ,,Ela, czemu się nie wcielasz?" oraz nieśmiertelne covery Die Toten Hosen ,,Nikomu nie wolno się z tego śmiać" czy Stones'ów ,,Współczucie dla diabła".

Róże Europy 
Róże Europy to jeden z najpopularniejszych, polskich zespołów rockowych lat 80. i początku 90. Założycielami grupy byli Piotr Klatt (wokalista, gitarzysta, autor tekstów), Piotr Frąckiewicz (gitarzysta), Maciej Ochman (instrumenty klawiszowe) i Arek Żurowski (gitara basowa).
Zasłynęli dzięki takim hitom jak ,,Stańcie przed lustrami", ,,Rock'n'rollowcy", ..Krew.M.Monroe", ,,Radio Młodych Bandytów", ,,Marihuana" czy ,,Jedwab". Ich najnowszy album nosi tytuł ,,8", bo to już rzeczywiście ósma płyta w karierze Róż Europy. Grupa brała udział w licznych festiwalach, m.in. Jarocin, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Przystanek Woodstock.

Inauguracją obchodów setnej rocznicy niepodległości w Koninie był koncert „Śpiewamy dla Niepodległej”, który odbył się w ubiegłym roku 11 listopada. Wzięły w nim udział chóry i orkiestry, a mieszkańcy włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych. Kulminacyjnym momentem roku jubileuszowego będzie dzień 11 listopada.  • Konin dla Niepodległej

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.