Dzisiaj jest niedziela 9 sierpnia 2020, imieniny: Romualda, Romana, Ireny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16858) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
31 / 20oC
Jutropogoda
26 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)Pożar trocin przy ul. Marantowskiej. Ciemny dym wi ... (0)

Licheń. Nic dodać, nic ująć - wystawa grafik Rembrandta i Rubensa

Dodano: 22.04.2019 11:18

Pierwsza w Polsce wystawa grafik Rembrandta i Rubensa w licheńskim muzeum. Wernisaż 26 kwietnia o godz. 19.00.

Pierwsza w Polsce wystawa zestawionych obok siebie grafik Rembrandta i Rubensa „Nic dodać, nic ująć: Rubens, Rembrandt” niebawem zostanie otwarta w Muzeum im. Józefa Jarzębowskiego MIC w licheńskim sanktuarium. Wernisaż grafik wielkich mistrzów już 26 kwietnia o godz. 19.00.

Wystawa grafik niderlandzkich artystów powstała w licheńskim muzeum z okazji Roku Rembrandta – minęło 350 lat od śmierci artysty. Skąd dzieła tak sławnych artystów w Licheniu Starym? To ksiądz Jarzębowski, marianin, który fascynował się historią, zgromadził tysiące eksponatów. Dzięki jego staraniom w zbiorach licheńskiego muzeum znalazł się opasły album w drewnianej oprawie z 1855 roku podpisany: „Lady Louis”, a wewnątrz około 200 grafik z zakładu Flamanda Petera Paula Rubensa, sygnowanych jego nazwiskiem. Licheńskie Muzeum posiada także 20 grafik Holendra Rembrandta Harmenszoona van Rijn, zarówno oryginały, jak i kopie.

Nie ma bardziej znanych, a jednocześnie kontrastowo różnych artystów, jak dwaj wielcy mistrzowie baroku – Rembrandt to poszukujący emocji indywidualista, nazwany malarzem duszy, a Rubens – książę malarzy – tworzył typowo barokowe bogate kompozycje, ale nie zindywidualizowane. Śledzenie tych różnic to ciekawa i inspirująca wyprawa do Niderlandów złotego wieku. Licheńskiego muzeum zaprasza.

  • Licheń. Nic dodać, nic ująć - wystawa grafik Rembrandta i Rubensa

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   licheńskie muzuem,   Rubens,   Rembrandt,   grafiki Licheń,  

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.