Dzisiaj jest środa 5 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16818) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (0)

GOŁĘBIEWSKI / SEHNAOUI / ELIEH - koncert w Wieży Ciśnień

Dodano: 12.09.2019 10:16

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień
Kiedy: 24 września, g. 19.00
Wstęp wolny

Polsko-libańskie trio powstało w Bejrucie w 2016 roku. Gołębiewski, Sehnaoui i Elieh to artyści o bardzo dużym doświadczeniu scenicznym i dorobku na polu muzyki eksperymentalnej, biegle posługują się możliwościami wyrazowymi swoich instrumentów. Owocuje to muzyką namiętną choć bezkompromisową, o wybitnie krytycznym odniesieniu wobec formy, rytmu i melodyki.

Adam Gołębiewski – perkusja
Sharif Sehnaoui – gitara elektryczna
Tony Elieh – gitara basowa

Sharif Sehnaoui – gitarzysta, czołowa postać libańskiej sceny eksperymentalnej. Założyciel i dyrektor międzynarodowego festiwalu Irtijal, działającego nieprzerwanie od 20 lat. Prowadzi dwie wytwórnie: Al Maslakh i Annihaya. Współtworzy A Trio (z Mazenem Kerbajem i Raedem Yassinem), Wormholes Electric, Karkhana. Przez lata współpracował z takimi muzykami jak Michael Zerang, Paed Conca, Thierry Madiot, Fabrizio Spera, Franz Hautzinger, Xavier Charles, Tarek Atoui, Tony Buck, Maurice Louca, Susie Ibarra, Eddie Prevost, Jean-François Pauvros, Alan Bishop, Umut Caglar Michael Vorfeld i Saadet Turkoz.

Tony Elieh - gitarzysta basowy i fotograf. Jest jednym z założycieli legendarnej bejruckiej, postpunkowej grupy Scrumbled Eggs, jest członkiem grup Karkhana, Wormholes Electric i Johnny Kafta’s Anti-Vegetarian Orchestra. Jego twórczość oscyluje miedzy noise rockiem a free improvisation.

Adam Gołębiewski - perkusista, muzykolog. W swojej pracy koncentruje się na rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki eksperymentalnej i improwizowanej: Yoko Ono, Thurstonem Moorem, Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem, Kevinem Drummem i wieloma innymi. 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:muzyka,   eksperyment,   dźwięk,   koncert,   galeria,   wieża ciśnień

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.