Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17699) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Muzeum Bardów. Wojciech Gęsicki

Dodano: 17.08.2020 11:13

Co: Muzeum Bardów. Wojciech Gęsicki

Gdzie: Muzeum Okregowe w Koninie

Kiedy: 28 sierpnia, godz. 19.00

Muzeum OKregowe w Koninie zaprasza na kolejną odsłonę Muzeum Bardów. Tym razem gośćmi muzeum będą Wojtek Gęsicki i Rafał Grząka. Recital piosenki literackiej i kabaretowej już 28 sierpnia o godz. 19.00.

Wojtek Gęsicki – liryk i prześmiewca – od ponad 20 lat występuje na profesjonalnej scenie. Jest artystą, któremu zależy przede wszystkim na rozmowie z widzem. Od pierwszych słów łapie kontakt z publicznością i utrzymuje go do samego końca. Jego znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowy, ciepły głos. Jak nikt inny miesza ze sobą elementy literackie z humorystycznymi, a nawet kabaretowymi.

Recital odbędzie się z towarzyszeniem akordeonu Rafała Grząki. Muzyk ten, wielokrotnie nagradzany, uczestniczy w życiu artystycznym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich, otwiera swoimi koncertami różnorakie festiwale i konkursy, udziela się w Polskim Radiu i współpracuje z warszawskimi teatrami.

Na koncert składają się piosenki autorskie Wojtka Gęsickiego, a także napisane specjalnie dla niego przez satyryka Jana Kazimierza Siwka i poetów: Jacka Goryńskiego oraz Krzysztofa Cezarego Buszmana. Jak mówią artyści, grają w miejscach, gdzie ludzie zbierają się po to, by ze sobą być, rozmawiać i wspólnie próbować, odkrywać i smakować piękno tego świata.

Taka idea recitalu idealnie wpisuje się w projekt Muzeum Bardów, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie od 2019 roku. Do projektu zapraszani są wyłącznie artyści i zespoły, których twórczość w tak niezwykłym miejscu i intymnej atmosferze ma szansę wybrzmieć na nowo.

Recital odbędzie się 28 sierpnia o godz. 19.00. Koszt biletu – 25 zł, liczba miejsc ograniczona. Bilety do nabycia w kasie muzeum od 18 lipca.

  • Muzeum Bardów. Wojciech Gęsicki
  • Muzeum Bardów. Wojciech Gęsicki

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.