Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16944) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 16oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Spotkanie z Alicją Wardęcką-Gościńską promujące książkę Korespondencja Witolda Friemanna

Dodano: 18.09.2020 11:58

Promocja książki Korespondencja Witolda Friemanna

gdzie: MBP, ul. Dworcowa 13

kiedy: 24.09.2020 godz.: 18.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie i Miasto Konin zapraszają na spotkanie z Alicją Wardęcką-Gościńską promujące książkę opublikowaną przez wydawnictwo MBP SETIDAVA  „Korespondencja Witolda Friemanna”. Odbędzie się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie przy ul. Dworcowej 13 w czwartek 24 września 2020 r. o godz. 18.00

Alicja Wardęcka-Gościńska, od lat związana z Koninem i jego środowiskiem muzycznym, to muzykolog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest autorką licznych prac naukowych dotyczących sylwetek kompozytorów barokowych. Zwieńczeniem wieloletnich badań i wcześniejszych publikacji jest monumentalna praca: Grzegorz Gerwazy Gorczycki – utwory wokalne, Opera omnia T. I, w serii Monumenta Musicae in Polonia (2009). Współpracując z Konińskim Towarzystwem Muzycznym oraz z macierzystą szkołą wydała liczne artykuły (w tym obszerny: Historia budynku, obecnej siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie,  2014) i dwie samodzielne publikacje dotyczące Witolda Friemanna (ostatnia: Witold Friemann, 2009).

Mimo że obecnie przebywa na emeryturze, nadal pracuje naukowo, głównie nad postacią kompozytora Witolda Friemanna.

„Korespondencja…” to cenne źródło informacji personalnych, rzeczowych i innych, klimatu danych czasów ale przede wszystkim osobistych wynurzeń po najskrytsze tajniki duszy. Listy to lektura pozwalająca na „zatrzymanie” minionego czasu, na odzwierciedlenie pewnych zdarzeń, spojrzenia na świat oczami ich bohaterów ale także zaprezentowania wyjątkowych postaw moralnych – mogących służyć jako wzorce. Obecna publikacja stanowi część pierwszą kilkutomowej serii, zaplanowanej jako kompendialne wydanie korespondencji Witolda Friemanna, którą autorka niniejszego opracowania nadal pozyskuje i opracowuje.

Zapraszamy na spotkanie. Wstęp wolny.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.