Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17823) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Muzyka tradycyjna z rubieży Europy

Dodano: 19.05.2015 13:14

Gdzie: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie

Kiedy: 10 czerwca 2015 roku, godz. 17:00

Wstęp wolny

          Ethno Regio - projekt podczas którego uczestnicy koncertów, spotkań i warsztatów mają możliwość ćwiczenia swoich umiejętności muzycznych, zwiększania swojej świadomości na temat różnorodności folkloru, roli muzyki, tańca i śpiewu oraz ich różnorodnych form. Projekt Ethno Regio powstał dzięki współpracy i wsparciu Centrum Kultury Zamek. Działania edukacyjne Fundacji LuxSfera wspiera również Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
          W ramach tego projektu w MDK Konin wystąpi zespół Daorientacja z koncertem pt. „Muzyka tradycyjna z rubieży Europy” oraz zostaną zorganizowne warsztaty "Głosy natury w tradycyjnych pieśniach Polskich i północnych Słowian".
Podczas koncertu zespół zaprezentuje tradycyjną muzykę z Europy centralnej i wschodniej. W programie znajdą się pieśni i melodie taneczne mniejszości narodowych w Polsce,  współczesnych imigrantów oraz Polaków przesiedlonych tzw. ziemie odzyskane po drugiej wojnie światowej. Koncert stanowi opowieść o wędrówce i towarzyszącemu jej uczuciowi wewnętrznego rozdarcia, tęsknocie, wykorzenieniu i o przenikaniu się kultur. Członkowie zespołu snują swą opowieść muzyczną za pomocą akordeonu, skrzypiec, liry korbowej, bębenka obręczowego i śpiewu.
          Zespół Daorientacja wystąpi w składzie polsko- ukraińskim Katarzyna Wińska (lira korbowa, bębenek, śpiew), Witold Zalewski (akordeon, śpiew), Olena Yeremenko (skrzypce, śpiew).

  • Muzyka tradycyjna z rubieży Europy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koncert,   muzyka,   czerwiec,   MDK,   Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.