Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKryminalnie z Moniką Litwinow w konińskiej bibliotece

Kryminalnie z Moniką Litwinow w konińskiej bibliotece

Dodano:
Kryminalnie z Moniką Litwinow w konińskiej bibliotece
#Dzieje się

„Za lasem” Moniki Litwinow w konińskiej bibliotece. Spotkanie z autorką, która w powieści kryminalnej wraca w rodzinne strony.

W piątek, 14 stycznia 2022, o godz.17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie odbędzie się spotkanie z Moniką Litwinow, autorką książki „Za lasem”. To możliwość rozmowy z pochodzącą z Konina pisarką, zadania pytań, zakupu książki i oczywiście zdobycia dedykacji. Książka miała swoją premierę 5 stycznia 2022 roku, a część akcji dzieje się w okolicach Konina. Autorka, o czym pisaliśmy na portalu LM.pl, wraca w swojej powieści kryminalnej w rodzinne strony.

Oto streszczenie książki. 

W niewielkim lasku pod Koninem okoliczny mieszkaniec odnajduje zwłoki nastolatki. W tym samym czasie w mieście pojawia się uciekinierka ze szpitala psychiatrycznego skazana za próbę zabójstwa własnego dziecka. Artur Gawron, lekko neurotyczny i aspołeczny leśniczy z licencją prywatnego detektywa, postanawia zająć się sprawą śmierci dziewczyny, kiedy policja odnajduje przy jej zwłokach dobrze znany mu przedmiot. Związek ofiary z harcerstwem i bliskimi osobami Artura zmusza go do oderwania się od sprawy swojej nieżyjącej od pięciu lat żony. Leśne tło historii debiutującej autorki stanowi cmentarne skrzyżowanie śmierci i spokoju. Relacje bohaterów Za lasami obnażają to, co w człowieku kruche i niestabilne. Czytelnik konfrontuje się z dylematem, z którym mierzą się zarówno ofiary, jak i sprawcy – czy istnieje dobra strona zła? Jak wiele krzywdy jesteśmy w stanie wyrządzić w przekonaniu o słuszności naszych pobudek?

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole