Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyMagdalena Deput "Bardzo mocno czuć, że zaraz coś się wydarzy"

Magdalena Deput "Bardzo mocno czuć, że zaraz coś się wydarzy"

Dodano:
Magdalena Deput "Bardzo mocno czuć, że zaraz coś się wydarzy"

Co: Magdalena Deput "Bardzo mocno czuć, że zaraz coś się wydarzy

Gdzie: Muzeum OKręgowe w Koninie

Kiedy: 19 kwietnia (piątek), godz. 18.00

"Bardzo mocno czuć, że zaraz coś się wydarzy"

Magdalena Deput, malarka pochodząca z Gdyni, z wyboru poznanianka. Studia skończyła w tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych w 2004 roku, broniąc dyplom na Wydziale Multimediów. Od tamtej pory zajmują ją malarstwo, scenografia i architektura wnętrz. Swoje obrazy prezentowała między innymi na wystawach w Szczecinie, Poznaniu, Kostrzynie nad Odrą i Berlinie. Konsekwentnie zapoznaje publiczność ze swoją twórczością, korzystając z mediów społecznościowych, na których prowadzi autorski profil „Magdalena Deput / Malarstwo Niedzielne”. Dostrzegalną w tym haśle dozę autoironii i bezpretensjonalności odnajdujemy w twórczości artystki. Jednak to, co przede wszystkim rzuca się w oczy, to doskonały warsztat malarski Magdaleny Deput. Z pełną swobodą operuje kolorami i fakturami, doskonale wyczuwając moment, w którym należy zakończyć pracę nad obrazem.

Mocno rozbudowane tytuły, to stały element w twórczości artystki. Dopowiadają to, co możemy zobaczyć na płótnie. Ta niezwykła korelacja pomiędzy tekstem a uchwyconym obrazem dopełnia jego pole, pozwalając nam rozszerzyć doświadczenie sztuki. Zabawa słowem, oryginalne podejście to kadru, wybór nietuzinkowych tematów – to cechy, które wyróżniają sztukę Magdaleny Deput. Uniwersalne podejście do tematu, pozwala nam, jako widzom, odnaleźć siebie w oglądanych dziełach. Przekrój poruszanych wątków jest bardzo szeroki, od pejzażu zaczynając, na portrecie kończąc. Pomiędzy tym co uniwersalne, a tym co bardzo osobiste, swoje miejsce znajdują również obrazy dnia codziennego. Przyłapany w oknie pies („Taras widokowy zobowiązuje”), narzędzia do majsterkowania („Niedzielny warsztat pracy”), widok na witrynę osiedlowego sklepu spożywczego („Prince”). Wszystko to składa się na historię, która jest opowiadana przez artystkę, współczesną flanerkę.

To, co od zawsze zajmuje umysły badaczy i odbiorców sztuki, to kryjąca się w niej tajemnica, ukryte pod sobą tematy i znaczenia, wyznaczające rytm czytania i interpretowania obrazu. Wątku poszukiwania prawdziwej treści na polu obrazowym nie brakuje u Magdaleny Deput. Stojąc przed płótnem, wyczuwamy napięcie wytwarzające się w tej wyjątkowej i indywidualnej relacji: widz – obraz. Do samego końca nie opuszcza nas przeczucie, że zaraz coś się wydarzy….

Magdalena Deput „Bardzo mocno czuć, że zaraz coś się wydarzy”

19 kwietnia, godz. 18.00

Magdalena Deput
Przeczytaj również:Muzealne spotkanie z kulturą
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole