Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kto pokieruje Koninem? Redakcyjny przegląd kandydatów i komitetów

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyMagiczne Dzieciaki w Centrum

Magiczne Dzieciaki w Centrum

Dodano:
Magiczne  Dzieciaki w Centrum
Magiczne Dzieciaki w Centrum

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 19 marca 2023, godz. 14:00

Bilety: film 15 zł, warsztaty 10 zł

Bardzo magicznie zapowiada się najbliższe spotkanie z Dzieciakami w Centrum. Na warsztaty filmowe zapraszamy w niedzielę, 19 marca. Projekt, który Kino Centrum realizuje wspólnie z siecią kin Europa Cinemas, skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat.

 

 

Marcowe spotkanie z Dzieciakami w Centrum poświęcone będzie dwóm tematom: magii oraz wiośnie. Sprzyjać temu będzie film, który poprzedzi warsztaty. O godz. 14.00  młodego widza i rodziców zapraszamy na ,,Szkołę magicznych zwierząt”. Seans rozpocznie się o godz. 14.00.

,,Szkoła magicznych zwierząt” to miejsce, w którym uczniowie zaprzyjaźniają się z zaczarowanymi zwierzętami! Zagadka, przyjaźń i gadający lis już od pierwszego dnia czekają na nową uczennicę Idę. Co wyniknie z tego nietypowego połączenia?

„Szkoła magicznych zwierząt” zachwyci wielbicieli czarów i wciągających zagadek. Magiczna opowieść na podstawie książek Margit Auer to idealna filmowa przygoda dla całej rodziny!

Po filmie, młodych widzów, zapraszamy na zajęcia z instruktorami Konińskiego Domu Kultury, a rodziców i opiekunów na film ,,Wyrwa”.  Obraz powstał na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza.

Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci.

Warsztaty filmowe ,,Dzieciaki w Centrum” są odpłatne. Zapisy przyjmuje impresariat Konińskiego Domu Kultury. Tel: 63/ 211 31 33 w. 29.

Każdy uczestnik warsztatów powinien zabrać ze sobą obuwie sportowe.

 

Szkoła magicznych zwierząt

Jesteście gotowi na prawdziwą magię? Zapraszamy do szkoły, której uczniowie zaprzyjaźniają się z zaczarowanymi zwierzętami! Zagadka, przyjaźń i gadający lis już od pierwszego dnia czekają na nową uczennicę Idę. Co wyniknie z tego nietypowego połączenia?

Ida nie może odnaleźć się w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak jak sprawić, żeby „ta nowa” poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym nowy przyjaciel Benni oraz… odrobina magii. Ida zaprzyjaźnia się z mówiącym lisem, a kompanem nieśmiałego Benniego staje się leciwa żółwica. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy! Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Ida, wraz z nowymi kolegami, próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki, a ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią! Czy nowa przyjaźń przetrwa tę niełatwą próbę?

„Szkoła magicznych zwierząt” zachwyci wielbicieli czarów i wciągających zagadek. Magiczna opowieść na podstawie książek Margit Auer to idealna filmowa przygoda dla całej rodziny!

 

Reżyseria: Gregor Schnitzler. Kraj i rok produkcji: Niemcy, Austria.  Polska premiera: 17 marca 2023 Czas trwania: 89 min Kategoria wiekowa: 6+ Wersja językowa: dubbing. Czas trwania: 1 godz. 33 min.

 

Wyrwa

Film na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza.

Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki) – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił… (opis dystrybutora)

Reżyseria: Bartosz Konopka. Scenariusz: Marcin Ciastoń. Gatunek: thriller. Produkcja: Polska. Premiera: 17 marca 2023 (Światowa i polska premiera kinowa). Czas trwania 1 godz. 40 min.

Czytaj więcej na temat:kdk, kino centrum , dzieciaki w centrum
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole